نحوه جبران خسارت بوئینگ اوکراینی به توافق تهران و کی یف بستگی دارد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، رئیس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور عادی شرکت های بهره بردار مسئول پرداخت خسارت هستند، اما با توجه به اینکه سقوط هواپیمای اوکراینی، یک حادثه معمولی نبوده، پرداخت خسارت آن به توافق ایران و اوکراین بستگی دارد.

نحوه جبران خسارت بوئینگ اوکراینی به توافق تهران و کی یف بستگی دارد

حسن رضایی فر گفت: این هواپیما دارای بیمه نامه معتبر از یک شرکت اوکراینی بوده که شامل بیمه بدنه هواپیما، بیمه سرنشینان، بیمه اموال و بیمه افرادی است که در محل سقوط هواپیما دچار خسارت شده اند.

رئیس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی کشوری اضافه نمود بر این اساس، در سانحه سقوط عادی هواپیما، خساراتی که به خانه ها و باغ های محل سقوط هواپیما وارد شده نیز تحت پوشش شرکت بیمه ای اوکراینی است.

رضایی فر گفت: اما باید توجه داشت که بیمه نامه ها معمولاً شرایط عادی مانند خطای خلبان و سوانحی نظیر برخورد به کوه را پوشش می دهند، اما سقوط هواپیمای اوکراینی توسط موشک پدافندی، شرایط خاص خود را دارد که باید درباره آن مذاکره کرد.

رئیس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی کشوری گفت: جزییات و نحوه جبران خسارت به مذاکرات ایران و اوکراین بستگی دارد.

وی درباره پرداخت خسارت به خانواده های جان باختگان این حادثه نیز گفت: اطلاعات مسافران را به تازگی از شرکت اوکراینی تحویل گرفته ایم، قرار است با خانواده های مسافران تماس بگیریم تا رویه قانونی انجام گردد.

رئیس کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: خانواده های جان باختگان این حادثه می توانند برای انجام امور قانونی با شماره تلفن 66018659 تماس بگیرند.

پیگیری از نهادهای ذی ربط نشان می دهد که ایران احتمالاً پرداخت خسارت هواپیمایی سقوط نموده اوکراینی را قبول کند که البته جزییات آن نهایی نشده است.

قرار است مذاکراتی در سطح دولت و صنعت بیمه بین دو کشور انجام گردد تا درباره سازوکار پرداخت خسارت تصمیم گیری گردد.

یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 - 800 متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز 752 با 167 مسافر و 9 خدمه پرواز که در ساعت 6 و 12 دقیقه صبح چهارشنبه 18 دی ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی یف پرواز خود را شروع کرد پس از 6 دقیقه پس از قطع ارتباط با بخش کنترل ترافیک در ساعت 6 و 18 دقیقه صبح در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.

صبح شنبه (21 دی) ستاد کل نیروهای مسلح ایران تأیید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "نحوه جبران خسارت بوئینگ اوکراینی به توافق تهران و کی یف بستگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه جبران خسارت بوئینگ اوکراینی به توافق تهران و کی یف بستگی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید