علم و تکنولوژی

شادابی پوست با آب برنج

سلامت خبرنگاران : پوست تان را با آب برنج بشویید تا هیچ گاه پیر نشود.

27 آبان 1400

پاسخ به ابهاماتی در خصوص کارت سوخت ، فرآیند غیرحضوری صدور کارت سوخت چگونه است؟

به گزارش خبرنگاران، سوالات بعضی از مخاطبان باعث شده بود خبرنگاران گزارشی درباره نحوه ابطال کارت سوخت و صدور کارت سوخت تازه منتشر کند. حالا به چند سوال مخاطبان پاسخ می دهیم:

26 آبان 1400

هوش مصنوعی می تواند تشخیص دقیق تری در خصوص سرطان پستان داشته باشد

سیستم می تواند تصاویری را تفسیر کند که برای پزشکان جهت طبقه بندی چالش برانگیز است محققان یک سیستم هوش مصنوعی ایجاد نموده اند که می تواند به آسیب شناسان یاری کند تا نمونه برداری ها را دقیق تر بخوانند و بتوانند سرطان پستان را بهتر آشکار نمایند و تشخیص...

16 آبان 1400

کابل مدل های قدیمی اپل واچ از شارژ سریع سری 7 پشتیبانی نمی کند

از روز آدینه اپل پیش فروش نسل نو اپل واچ های خود را شروع نموده و این نسل از اپل واچ ها نسبت به نسل قبلی خود تغییرات محسوسی نداشته اند. به نظر می رسد که کابل های نسل قبل اپل واچ ها از قابلیت شارژ سریع اپل واچ سری 7 پشتیبانی نخواهد کرد. گفته می گردد که قابلیت...

14 آبان 1400

10 مشکل شکمی که هرگز نباید نادیده بگیرید

دردهایی که در ناحیه شکم احساس می کنیم گاهی می تواند هشداری جدی برای وجود یک بیماری خطرناک باشد.

8 آبان 1400

درمان لکه های پوستی با 7 راه حل طلایی

در این گزارش به آنالیز انواع لکه های پوستی و روش های درمان آن می پردازیم.

27 مهر 1400

حمایت از ایده های خلاقانه گردشگری زمین ، فعالان اکوسیستم نوآوری از معادن ارزش افزوده می آفرینند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ایده های نوآورانه و شرکت های خلاق که در گردشگری زمین فعالیت دارند، حمایت می نماید تا ظرفیت های نهفته این حوزه شکوفا گردد.

21 مهر 1400

همه چیز درباره فیلم نو کریستوفر نولان؛ داستان زندگی کاشف فرمول های بمب اتم

کریستوفر نولان نام محبوبی برای اهالی سینما است. حتی افرادی که شناخت زیادی از هنر هفتم ندارند هم بیشتر آثار او را تماشا کرده اند. او که کارگردانی حرفه ای را با فیلم تعقیب آغاز کرد، امروزه یکی از شناخته شده ترین کارگردانان تاریخ سینما است که در میان پرفروش...

19 مهر 1400

راه اندازی مرکز واکسیناسیون در دانشگاه شهید چمران اهواز

خبرنگاران/خوزستان مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز از راه اندازی یک مرکز واکسیناسیون در این دانشگاه خبر داد.

6 مهر 1400

ویدئو ، فن بازار چیست؟

امروزه سازوکارهای متعددی برای تجاری سازی فناوری در دنیا وجود دارد که متناسب با شرایط محیطی هر کشور یا منطقه به آن پرداخته می گردد فن بازار از جمله این سازوکار ها است که در این گزارش به تشریح آن می پردازیم.

19 شهریور 1400

گلکسی بادز2 نیامده به روزرسانی شد!

گلکسی بادز2 هنوز به بازار نیامده، اما به روز رسانی سیستم عامل خود را دریافت می نماید.

13 شهریور 1400

گشتم نبود، گشتند بود!

کلاهبرداری، تقلب و فریب کلیدواژه های مهمی در معامله خودرو هستند که اگر با روش های مختلف آن آشنا نباشیم احتمال این که گنجشک را رنگ نموده و جای قناری به ما بفروشند زیاد است. حتی اگر باتجربه هم باشیم باز از روش های تازه در امان نخواهیم بود و هر آن ممکن است...

28 مرداد 1400

80 طرح فناورانه به اجرا عایدی ، توسعه اشتغال و فناوری در حوزه آب

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با یاری شرکت های دانش بنیان و خلاق 80 طرح فناورانه در حوزه آب را به اجرا در آورده است تا اشتغال و فناوری های حوزه آب و خشکسالی توسعه یابد.

9 مرداد 1400

گروه آموزشی نانوبیوتکنولوژی به دانشکده فناوری های نوین دانشگاه رازی انتقال می یابد

گروه آموزشی نانوبیوتکنولوژی دانشگاه رازی کرمانشاه با موافقت شورای برنامه ریزی آموزشی از دانشکده علوم پایه به دانشکده فناوری های نوین انتقال می یابد.

30 تیر 1400

طرح مجلس برای رمزارزها شایعه یا واقعیت؟

در حالیکه روز گذشته خبرگزاری تسنیم از طرح مجلس برای رمزارزها خبر داد و جزییاتی از طرح مزبور هم منتشر شد اما امروز رئیس کمیسیون اقتصادی اعلام کرد که مجلس هیچ طرحی درباره رمز ارزها تدوین نکرده است.

26 تیر 1400

در پناه گلبرگ ها

کسی به درستی نمی داند بچه هایی که هرساله در بعضی نقاط کشور در گل های خوش رنگ و معطر محمدی خوابانده می شوند، در بزرگسالی حال و روزشان چگونه است.

18 تیر 1400

روش جدید تولید برق اختراع شد

محققان یکی از دانشگاه های آمریکا با ابداع دستگاهی مجهز به تعدادی نانولوله پیروز شده اند روش جدیدی برای تولید برق اختراع کنند.

18 تیر 1400

انتقاد از رفتار نفرت انگیز اپل با شرکت های فعال در اپ استور

بری دیلر یکی از مشهورترین مدیران اجرایی شرکت های رسانه ای در آمریکا به شدت از رفتار اپل در زمینه تعامل با دیگر شرکت های تجاری انتقاد کرد.

12 تیر 1400

واکنش مخاطبان به مسائل تزریق دز دوم واکسن کرونا به سالمندان ، تن آدم می لرزد

به گزارش خبرنگاران، بیش از یک ماه از آغاز واکیسناسیون سالمندان می گذرد. در حالی که هنوز بسیاری از سالمندان دز دز دوم را تزریق نکرده اند زمزمه ها از کمبود واکسن برای دز دوم آغاز شده است.

7 تیر 1400

چالش جدی اکسیژن در بیمارستان ها با قطعی برق، لزوم تعامل وزارت نیرو با بیمارستان ها

یک پزشک اورژانس و مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی درباره چالش های قطعی برق در بیمارستان ها و ایجاد مشکل در اکسیژن رسانی به بیمارستان ها توضیح داد.

3 تیر 1400
تعداد: (185)