گشتم نبود، گشتند بود!

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، کلاهبرداری، تقلب و فریب کلیدواژه های مهمی در معامله خودرو هستند که اگر با روش های مختلف آن آشنا نباشیم احتمال این که گنجشک را رنگ نموده و جای قناری به ما بفروشند زیاد است. حتی اگر باتجربه هم باشیم باز از روش های تازه در امان نخواهیم بود و هر آن ممکن است خودرویی تصادفی و کف آفتاب دیده را به نام خودروی بی رنگ بی ایراد به ما بیاندازند! راهکار چیست؟

گشتم نبود، گشتند بود!

به گزارش وبلاگ شخصی امیر بنابر اعلام کارنامه، این سرویس، خرید سفارشی را برای برطرف همین مشکل راه اندازی نموده است تا کار را به کاردان بسپاریم و با خیال راحت معامله کنیم. در این گزارش تجربه یک کاربر در استفاده از سرویس خرید سفارشی کارنامه را می خوانید:

چهارشنبه هفته پیش من ساعت 8 صبح از خواب بیدار شدم. دست و صورتم را شُستم. سر نوبت اینترنتی ام به مرکز تعویض پلاک اتحاد در شرق تهران مراجعه کردم. پلاکم را روی خودرویی که هفته پیش خریدم نصب کردم و تا قبل از ظهر در خانه بودم. این شروع ماجراجویی من با خودرویی است که ماه ها و سال ها برای خریدن آن با صبر و حوصله پس انداز کردم و الان خوشحالم که قضیه ختم به خیر شد. چون قبلا همواره از اینکه بی گدار به آب بزنم و از بازار خودروهای دست دوم خرید کنم واهمه داشتم. از خودرو صفر و قرعه کشی هم که چیزی عایدم نشد و روز به روز ارزش پولم داشت آب می رفت. الان اما خوشحالم که بالاخره با یک روش مطمئن و حساب شده خودرو خریدم.

برای اینکه قصه خرید این پیشکش چهارچرخ را تعریف کنم باید فلاش بک بزنم به یک هفته قبل تر از روز تعویض پلاک. وقتی که از پرسه زدن تکراری در آگهی های خودرو خسته شده بودم. قیمت ها یا معمولا فراتر از بودجه من بود یا خودروهایی که برای بازدید می رفتم با مشخصاتی که در آگهی ها ذکر شده بود زمین تا آسمان فرق داشت. کار من شده بود صبح تا شب زیر و رو کردن آگهی ها که فایده ای هم نداشت و شب ها از استرس نوسان قیمت ها خواب نداشتم. به طور اتفاقی اما با سرویس خرید سفارشی کارنامه آشنا شدم. کارنامه یک سایت وابسته به دیوار است که به طور تخصصی روی خرید و فروش خودرو کار می نماید. در این سایت یک بنر تبلیغاتی دیدم که نوشته بود: ماشینی که می خوای رو پیدا نکردی؟ از خرید سفارشی کارنامه استفاده کن روی این گزینه کلیک کردم و یک فرم درخواست خرید سفارشی باز شد. در این قسمت برند و مدل خودرو و بازه قیمتی متناسب با بودجه خودم را به اضافه شماره تماس وارد کردم. آخر هفته بود و خیلی امیدوار نبودم که به این زودی تماس بگیرند. تا یادم نرفته این را بگویم که من مدت ها بود دنبال یک خودروی بسترن کم کارکرد می گشتم. چند ساعت بعد که اتفاقا عصر آدینه هم بود دیدم از کارنامه با من تماس گرفتند. کارشناس کارنامه پشت تلفن گفت دو خودرو متناسب با بودجه شما سراغ داریم و مشخصات خودروها را هم خاطرنشان کرد. پرسیدم برای این کار باید هزینه ای بپردازم؟ می دانم برایتان عجیب است اما طرف گفته نه! رایگان! دقایقی بعد کارشناس محترم کارنامه لینک گزارش کارشناسی هر دو خودرو را برایم فرستاد. آنالیز کردم دیدم مشخصات بسترن مشکی رنگ همان است که دنبالش بودم. با کارشناس کارنامه تماس گرفتم و از او خواستم که با فروشنده برای بازدید خودرو هماهنگ کند.

روز بعد به آدرس فروشنده رفتم و خودرو را بازدید کردم. اتفاق خوب این بود که یک کارشناس از کارنامه هم همزمان با من به محل اعزام شده بود و یکبار جلوی خودم تمام ابعاد و زوایا خودرو را آنالیز و کارشناسی کرد. از رنگ و بدنه خودرو تا جزییات فنی موتور و آپشن ها. حتی در حضور فروشنده مسافت کوتاهی را هم دور زدیم و کیفیت خودرو را هنگام رانندگی آنالیز کردیم. این کار برای من یک مزیت دیگر هم داشت. قبلا من اگر خودرویی را مد نظر داشتم اول باید یکبار خودم برای بازدید می رفتم و بعد دوباره یکبار با پرداخت هزینه همراه با کارشناس می رفتم. با این سرویس خرید سفارشی کارنامه اما دو مرحله برای من در یک روز و یکجا انجام شد و یک ریال هزینه کارشناسی هم پرداخت نکردم. خلاصه که یک برگه قولنامه از طرف کارشناس کارنامه به ما هدیه داده شد و همان جا چانه ها را زدیم و با پرداخت بیعانه سنگ را روی بافه گذاشتیم. قول و قرار محضر را هم با فروشنده گذاشتیم و یعنی کلا با دو نوبت رفت و آمد صاحب خودرویی شدم که مدت ها دنبالش بودم و پیدا نمی کردم. اصلا اگر می دانستم از اول همین کار را می کردم و در این شرایط کرونا برای بازدید خودروهایی که مشخصات دلخواه من را نداشت خودم را اسیر نمی کردم. سرویس خرید سفارشی کارنامه بدون منت همان کار را برای آدم انجام می دهد. دردسرهای سر و کله زدن با دلال و واسطه های چرب زبان را هم ندارد. همه چیز روی اصول و شُسته و رفته انجام می گردد. دست مریزاد به بچه های کارنامه.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گشتم نبود، گشتند بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشتم نبود، گشتند بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید