کرملین از لوکاشنکو در برابر تشدید فشارهای غرب حمایت کرد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در دفاع از الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس در برابر فشارهای غرب اظهار داشت، مسکو دلیلی نمی بیند که صحبت های او درباره فرود اضطراری هواپیمای مسافربری را باور نکند.

کرملین از لوکاشنکو در برابر تشدید فشارهای غرب حمایت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی امیر، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین ضمن اعلام ملاقات روز آدینه روسای جمهور روسیه و بلاروس، از این کشور در بحبوحه تشدید فشارهای آمریکا و متحدانش در رابطه با فرود اضطراری یک هواپیمای مسافربری در مینسک حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی کاخ کرملین (ریاست جمهوری روسیه) درباره فشارهای آمریکا و متحدان اروپایی این کشور به بلاروس در رابطه با فرود اضطراری هواپیمای مسافربری شرکت رایان ایر در فرودگاه پایتخت بلاروس واکنش نشان داد.

رسانه ها روز یکشنبه گزارش دادند یک فروند میگ-29 یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت رایان ایر را رهگیری و آن را وادار به فرود اضطراری در فرودگاه مینسک پایتخت بلاروس نموده است.

مقام های بلاروس بیان کردند این هواپیما که از آتن راهی ویلنیوس پایتخت لیتوانی بود، مشکوک به تهدید به بمبگذاری بود و جنگنده میگ-29 آن را مجبور به فرود اضطراری کرد.

بنا بر گزارش رسانه های روسیه، این هواپیما بعد از تقاضای خلبان در زمینه تهدید به بمبگذاری در فرودگاه مینسک فرود اضطراری کرد.

مقام ها و رسانه های غربی اما گزارش داده اند یکی از مسافران این هواپیما از مخالفان دولت بلاروس و گرداننده یکی از کانال های تلگرامی بوده و دلیل فرود هواپیما نیز همین بوده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز چهارشنبه (امروز) در جمع وبلاگ شخصی امیر از مواضع رئیس جمهور بلاروس دفاع کرد.

سخنگوی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با اشاره به سخنرانی امروز الکساندر لوکاشنکو درباره چرایی فرود اضطراری هواپیما در مینسک پایتخت بلاروس گفت: دلیلی ندارد که به اظهارات و بیانیه های رهبری بلاروس اعتماد نکنیم.

سخنگوی کاخ کرملین اضافه کرد: اگر (صحبت های الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس) صحیح نباشد، احتمالا کسی آن را تکذیب خواهد نمود اما هنوز هیچ تکذیبیه ای وجود ندارد.

پسکوف همچنین اطلاع داد، طبق برنامه قرار است رئیس جمهور روسیه روز آدینه هفته جاری در شهر سوچی این کشور با همتای بلاروسی خود ملاقات کند.

رئیس جمهور بلاروس در سخنرانی روز چهارشنبه (امروز) بیان کرد، سوئیس درباره تهدید بمب گذاری در هواپیمای رایان ایر که از آتن راهی ویلنیوس پایتخت لیتوانی بود، هشدار داده بود و بلاروس هواپیما را در حالی که در نزدیکی نیروگاه اتمی پرواز می کرد، به زمین نشاند.

طی روزهای اخیر آمریکا و متحدان غربی این کشور به بهانه بر زمین نشاندن هواپیمای مسافربری در مینسک فشارها علیه بلاروس را شدت داده اند.

پیشتر سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اعمال مجموعه ای از تحریم ها علیه بلاروس موافقت نموده اند. از جمله این تحریم ها، ممنوعیت استفاده بلاروس از حریم هوایی و فرودگاه های اتحادیه اروپا است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کرملین از لوکاشنکو در برابر تشدید فشارهای غرب حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرملین از لوکاشنکو در برابر تشدید فشارهای غرب حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید