متولدین یلدا چه خصوصیاتی دارند؟

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، فردی که در بلند ترین شب سال به جهان آمده ویژگی هایی دارد که او را از بقیه متمایز می نماید.

متولدین یلدا چه خصوصیاتی دارند؟

به گزارش، فردی که در شب یلدا به جهان می آید ویژگی های شخصیتی خاصی دارد. او نه کاملا شبیه آذرماهی هاست و نه ویژگی های یک دی ماهی تمام عیار را از خودش نشان می دهد. از این رو وقتی با فردی روبه رو می شوید که متولد شب یلداست درباره ویژگی های شخصیتی این فرد باید نکاتی را بدانید تا هنگام معاشرت و نشست و برخاست با او دچار مشکل نشوید.

از یک متولد شب یلدا انتظار می رود که منظم و مرتب باشد. شاید این ویژگی را در میان خانم هایی که شب یلدا به جهان آمده اند و اتفاقا اسم شان هم یلداست به طور محسوس تری مشاهده کنید. این افراد با نظم و ترتیب و دقت زیادی که دارند به راحتی می توانند در مشاغل مختلف مدیر و مسئول شوند و حتی یک کدبانوی دوست داشتنی به نظر بیایند. متولد یلدا می تواند در عین حال که مدیر خوبی است، مطیع و فرمانبردار هم باشد. به هر حال در هر جایگاهی که قرار گیرد، نسبت به اعمال و رفتار خودش کاملا مسلط است و زود از کوره درنمی رود.

اگر می خواهید با یک یلدایی ازدواج کنید بهتر است بدانید هدف نهایی دختری به نام یلدا تامین زندگی، جلب احترام، کسب اقتدار و برخورداری از موقعیت های چشمگیر است. فرقی نمی نماید خواسته های او در پشت میز ریاست یک موسسه تجاری برآورده گردد یا در شغل آموزگاری به همین دلیل دلش می خواهد که همسرش در هر رشته و کاری که هست، مقام اول را داشته باشد. حتی خود او هم اگر شاغل باشد دلش می خواهد که در کارش بدرخشد و شاخص باشد. شاید هم از این راه به شهرت برسد. به هر حال قبل از اینکه به خواستگاری یک یلدایی بروید خودتان را از این لحاظ کاملا آماده کنید.

یادتان باشد ستاره بخت و اقبال شما در این است که در روز ها و ماه های قبل از ازدواج یلدا را کاملا مطمئن کنید که بعد از گفتن بله در خانه اش از هر لحاظ اختیار تام دارد و شما زمام امور خانه را در اختیارش قرار می دهید. چنین فردی بعد از ازدواج دوش به دوش شما برای تهیه مخارج خانه کوشش می نماید و اگر احساس کند قادر به پرداخت هزینه های زندگی نیستید، حاضر است چرخ زندگی را در کنار شما بچرخاند و همه کوشش خودش را به کار می بندد که زندگی آبرومندانه ای داشته باشد.

متولد آخرین شب پاییز به خانواده اش وفادار است و در هر شرایطی اولویت اول او اعضای خانواده اش هستند. اگر احساس کند که پدر یا مادرش بیمار شده و احتیاج به پرستاری دارند بی درنگ خودش را به آن ها می رساند. این فرد بدون اعتراضی بار و مسائل خانواده اش را بر دوش می کشد و طاقت دیدن مسائل آن ها را ندارد. شاید این ویژگی از نظر همسر یک یلدایی چندان خوشایند نباشد، اما وقتی که می پذیرید با این فرد ازدواج کنید، باید وابستگی های او به خانواده اش را درک کنید و انتظار نداشته باشید که هر روز و هر شب وقتش را فقط با شما بگذراند.

چندان عجیب نیست که متولد شب یلدا را در سالن های زیبایی و مراکز مراقبت از پوست و مو ببینید، چون این فرد به طرز باورنکردنی به سر و وضع خودش می رسد. دلش می خواهد چهره ای بی عیب و نقص داشته باشد و جراحی بینی اولین کاری است که برای زیبایی بیشتر آن را دنبال می نماید. ممکن است این فرد شرایط اقتصادی متوسطی داشته باشد، اما آنچنان به خودش می رسد که تصور می کنید در یک خانواده ثروتمند متولد شده و از لحاظ اقتصادی هیچ مسئله ای ندارد. به قول معروف یک یلدایی صورتش را با سیلی سرخ می نماید تا همواره سرخی انار روی گونه هایش باشد.

به هر حال این زیبایی دوستی یلدایی ها گاهی برای شان دردسرساز هم می گردد و شاید جنبه وسواس گونه پیدا کند، اما اگر یک یلدایی بتواند احساساتش را به خوبی مدیریت کند، در زندگی خانوادگی و اجتماعی پیروز می گردد ظو افراد زیادی را به سمت خودش جذب می نماید.

نمی توانید از متولد شب یلدا بخواهید که کم بخورد یا از غذا های خوشمزه فاصله بگیرد. ذائقه این فرد درست مانند خوراکی های مختلف شب یلدا متنوع است؛ به غذا های خاص و خوب علاقه دارد و حتی وقتی به سفر می رود، بهترین رستوران ها را انتخاب می نماید. از این رو ممکن است گاهی اوقات ولخرج به نظر برسد. با این وجود این قابلیت را دارد که پول هایش را مدیریت کند و در عین حال زندگی به ظاهر کاملی داشته باشد.

انزواطلبی در خون متولد یلدا نیست. او را فردی سرزنده و اجتماعی می بینید که دلش می خواهد هرازچندگاهی مانند شب یلدا تمام اقوام و فامیل را به خانه اش دعوت کند، چون از مهمان نوازی لذت می برد. با چهره ای گشاده و لبخندی پررنگ حتی از مهمان ناخوانده هم پذیرایی می نماید و دلش می خواهد رفت و آمد های زیادی داشته باشد.

در مواجهه با فرد متولد شب یلدا شاید به این باور برسید که مانند فصل زمستان سرد و بی روح است و احساسات زیادی در او موج نمی زند که این طرز فکر اشتباه است. شاید در ظاهر متولد یلدا را ساکت ببینید. اما این فرد در باطن احساساتی است و گاهی اوقات منطق زندگی را در تلاطم احساسات زودگذر به باد فراموشی می سپارد. با این وجود گفته می گردد که یلدایی ها خلق و خوی پایداری ندارند و ممکن است در نشست و برخاست با آن ها به این نتیجه برسید که گاهی اوقات تلخی می نمایند و برخی وقت ها شاد و خرسند هستند. به هر حال به خلق و خوی زودگذرشان اعتماد نکنید و برای شناخت آن ها بیشتر وقت بگذارید.

بهترین هدیه ای که می توانید برای متولد یلدا در نظر بگیرید یک کتاب شعر است. هرقدر این کتاب شاعرانه تر باشد بیشتر خوشش می آید. با این وجود فکر نکنید یک یلدایی طبعی کاملا شاعرانه دارد. او برخلاف اینکه با خواندن شعر های عاشقانه به وجد می آید، میل و رغبت چندانی برای ابراز احساسات رمانتیک ندارد. پس توقع شنیدن جملات عاشقانه و کلمات زیبا را نداشته باشید. این ویژگی در میان مردان متولد شب یلدا بیشتر دیده می گردد و این افراد احساسات را در دل شان نگه می دارند.

هنگام معاشرت با یک متولد شب یلدا مراقب حرف های تان باشید و آتش عصبانیت را در وجود او شعله ور نکنید، چون این فرد در شرایط عصبانیت جملاتی را بر زبان می آورد که شاید مو به اندام شما راست گردد. البته منظور واقعی او چیزی نیست که بر زبان می آورد و ممکن است به سرعت مکالمه بین شما و خودش را فراموش کند. اهل انتقام جویی نیست و کینه توزی در بین ویژگی های شخصیتی او جایی ندارد. به هر حال محتاط باشید.

باید به او بگویید که بیشتر در زمان حال زندگی کند، چون متولد یلدا بیشتر به آینده چشم دوخته و نگران است که چه بر سرش می آید. این نگرانی ها گاهی اوقات برای خودش و اطرافیان آزاردهنده می گردد. پس او را از ابر خیالات پایین بیاورید و کاری کنید که واقعیت های زمان حال را بپذیرد. شاید هم بهتر باشد توقعاتش را کمتر کند تا دغدغه های مهم زندگی اش به پرواز درآیند و فراغ بال بیشتری داشته باشد.

منبع: برترین ها

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "متولدین یلدا چه خصوصیاتی دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متولدین یلدا چه خصوصیاتی دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید