لک: آغاز زودهنگام لیگ برتر فوتسال به کیفیت آن ضربه می زند، نه در باشگاه ها جوانگرایی کردیم، نه در تیم ملی

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، مربی فوتسال ایران معتقد است شروع زودهنگام لیگ برتر این رشته باعث می گردد کیفیت این رقابت ها کاهش یابد.

لک: آغاز زودهنگام لیگ برتر فوتسال به کیفیت آن ضربه می زند، نه در باشگاه ها جوانگرایی کردیم، نه در تیم ملی

رضا لک درباره همگروهی تیم ملی فوتسال ایران با آرژانتین، صربستان و آمریکا در جام جهانی لیتوانی، به خبرنگار ورزشی وبلاگ شخصی امیر گفت: تیم ملی فوتسال با قرعه بسیار خوبی روبرو شد. تیم ملی در مرحله اول می تواند خودش را به صورت جدی مقابل تیمی چون آرژانتین محک بزند و شرایط خوبی برای مراحل بعدی داشته باشد. بازیکنان خیلی خوبی در اختیار داریم و آنها سال هاست که کنار یکدیگر بازی می نمایند. اگر چند بازی محبت آمیز داشته باشیم، می توانیم عملکرد بهتری در جام جهانی ارائه کنیم.

توانایی تکرار مقام سوم یا رده ای بهتر از آن را داریم

وی با اشاره به شرایط نامطلوب شاگردان ناظم الشریعه از لحاظ تدارکات و بازی های محبت آمیز بیان نمود: مسائلی از دوره گذشته مدیریت فدراسیون فوتبال وجود داشت که بخشی از آن به خاطر شیوع ویروس کرونا بود. در سال های اخیر به فوتسال به صورت شایسته بها داده نشده است، اما امیدوارم تیم ملی بتواند مقام سوم جام جهانی 2016 را تکرار کند یا آن را ارتقا دهد. ما این توانایی را داریم، اما این موضوع به یاری اهالی فدراسیون فوتبال احتیاج دارد.

مدعیان قهرمانی نسبت به گذشته شرایط بهتری دارند و جوانگرایی نموده اند

مربی فوتسال کشورمان با بیان اینکه شاگردان ناظم الشریعه انگیزه بسیار بالایی برای موفقیت دارند، توضیح داد: از لحاظ نیروی انسانی چیزی کم نداریم، اما باید در روز مسابقه عملکرد خوبی داشته باشیم. این دوره از رقابت ها با جام جهانی کلمبیا فرق دارد. تیم های مدعی قهرمانی چون پرتغال، اسپانیا و روسیه شرایط بهتری دارند و جوانگرایی نموده اند. آنها با آمادگی خوبی وارد مسابقات می شوند، اما ما هم بازیکنان باکیفیتی داریم و کادر فنی به خوبی با آنها هماهنگ است. امیدوارم در طول مسابقات هم اتفاقات خوبی رخ دهد و نتایج خوبی بگیریم.

کنار گذاشتن نسل طلایی فوتسال سخت است، بازیکنان جوان بدشانس هستند

لک در خصوص عدم جوانگرایی تیم ملی ایران در مقایسه با تیم هایی چون اسپانیا و روسیه گفت: تیمی که به جام جهانی 2016 رفت، نسل طلایی و ویژه فوتسال ایران است که کنار گذاشتن آن سخت است. این موضوع هم ناشی از بدشانسی جوانانی است که در این برهه، فرصتی به آنها نرسید. چون نتیجه گیری اولویت باشگاه های ماست، آنها رو به جوانگرایی نمی آورند و مربیان هم نمی توانند به تیم خود دست بزنند.

نه در باشگاه ها جوانگرایی کردیم، نه در تیم ملی

وی با انتقاد از عدم جوانگرایی در فوتسال ایران اعلام نمود: بخشی از جوانگرایی به باشگاه ها و بخش دیگر آن به تیم ملی برمی گردد که در هر دو زمینه خوب کار نکردیم. پس از مسابقات قهرمانی آسیا در سال 2018، بازیکنان تیم زیر 20 سال را رها کردیم و برنامه ای برای این تیم وجود نداشت. پنج سال برای جوانگرایی بین این دو جام جهانی فرصت داشتیم. نسل خوبی داریم و بازیکنان توانایی در تیم ملی هستند، اما جوانگرایی لازم اتفاق نیفتاد. بازیکنان جوانی چون مهدی کریمی و سالار آقاپور به تیم ملی دعوت شدند و می توانند مؤثر ظاهر شوند. جوانان باید در لیگ برتر هم بازی نمایند که این اتفاق کمتر رخ می دهد.

شروع زودهنگام لیگ برتر به کیفیت آن ضربه می زند

سرمربی پیشین تیم فوتسال گیتی پسند در پاسخ به این پرسش که آیا بهتر است بازیکنان تیم ملی با شروع زودهنگام لیگ برتر آماده جام جهانی شوند یا دیدارهای تدارکاتی، به وبلاگ شخصی امیر گفت: لیگ ما به تازگی تمام شده است و فرصت مناسبی نیست تا لیگ برتر را بدون برنامه ریزی شروع کنیم. شروع لیگ برتر پیش از جام جهانی به کیفیت لیگ لطمه می زند و باید راه دوم را انتخاب کنیم.

تیم ملی باید بازی محبت آمیز را انتخاب کند

لک با اشاره به مسائل اقتصادی باشگاه های فوتسال بیان نمود: بسیاری از تیم ها آمادگی شروع لیگ را ندارند و عمده آنها درگیر مسائل اقتصادی هستند. آنها هنوز مطالبات فصل گذشته بازیکنان خود را پرداخت ننموده اند و حالا باید پول سال جاری تیم خود را هم پرداخت نمایند که همین مسائل باعث کاهش کیفیت لیگ برتر می گردد. با شروع لیگ برتر، بازیکنان از لحاظ بدنی آماده می شوند و از لحاظ اقتصادی هم نفع می برند، اما هنوز تکلیف لیگ دسته اول ما معین نشده و لیگ برتر اخیراً به خاتمه رسیده است. به نظرم تیم ملی باید راه دوم یعنی برگزاری بازی محبت آمیز را انتخاب کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لک: آغاز زودهنگام لیگ برتر فوتسال به کیفیت آن ضربه می زند، نه در باشگاه ها جوانگرایی کردیم، نه در تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لک: آغاز زودهنگام لیگ برتر فوتسال به کیفیت آن ضربه می زند، نه در باشگاه ها جوانگرایی کردیم، نه در تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید