سراب با منفی 30 درجه سردترین شهر ایران

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، آیا تا به حال به این مساله فکر کرده اید که گرم ترین و سردترین مناطق ایران کجای این سرزمین قرار دارند و چه رکورد دمایی را ثبت کرده اند؟

سراب با منفی 30 درجه سردترین شهر ایران

به گزارش فارس، ایران از لحاظ آب و هوایی یکی از منحصر به فردترین کشورهاست. اختلاف دمای هوا در زمستان میان گرم ترین و سردترین نقطه گاهی به بیش از 50 درجه سانتی گراد می رسد.

در حالی که در 24 ساعت گذشته دمای سراب واقع در آذربایجان شرقی در شب به 30 درجه زیر صفر رسید، اما مردم چابهار در استان سیستان و بلوچستان در شرق کشور هوای بهاری 27 درجه را تجربه کردند و اختلاف دما بین گرم ترین و سردترین نقطه کشور 57 به درجه رسید.

بر اساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان آذربایجان شرقی، شهرستان سراب در 24 ساعت گذشته با 30 درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر آذربایجان شرقی و ایران بود.

ورزقان 25 درجه زیر صفر، هشترود و بستان آباد 23 درجه زیر صفر، ملکان، 21 درجه زیر صفر، چاراویماق 20 درجه زیر صفر، بناب 17 درجه زیر صفر، اسکو و مراغه 15 درجه زیر صفر، شبستر، هریس 14 درجه زیر صفر، میانه 13 درجه زیر صفر، مرند، عجب شیر و آذرشهر 12 درجه زیر صفر، اهر و جلفا 10 درجه زیر صفر، کلسیبر 8 و هوراند 7 درجه زیر صفر شب سردی را طی کرده اند.

در این مدت کمینه دمای هوای تبریز به 14 درجه زیر صفر رسید.

براساس این گزارش هیچ نقطه آذربایجان دمای هوای بالای صفر گزارش نداشته است.

براساس اعلام کارشناسان هواشناسی استان آذربایجان شرقی هوای سرد و خشن حداقل در سه روز آینده در آذربایجان حاکم خواهد بود و هوای استان در این مدت صاف تا قسمتی ابری و در برخی نواحی مه خواهد بود.

این گزارش حاکی است، همچنین تداوم پایداری هوای و افزایش غلظت آلاینده های در این هفته (تا پنجشنبه) در تبریز را به همراه خواهد داشت و از سالمندان، بچه ها، بیماران قلبی و تنفسی توصیه می شود از تردد های غیرضروری خودداری کنند.

منبع: فرارو

به "سراب با منفی 30 درجه سردترین شهر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سراب با منفی 30 درجه سردترین شهر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید