روش جدید تولید برق اختراع شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، محققان یکی از دانشگاه های آمریکا با ابداع دستگاهی مجهز به تعدادی نانولوله پیروز شده اند روش جدیدی برای تولید برق اختراع کنند.

روش جدید تولید برق اختراع شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ شخصی امیر، محققان دانشگاه ام آی تی با ابداع دستگاهی مجهز به تعدادی نانولوله دارای ذرات خاص پیروز شده اند روش جدیدی برای تولید برق اختراع کنند. ذرات موجود در این نانولوله ها از جنس کربن هستند و غوطه ور شدن آن ها در یک حلال آلی باعث شکل گیری جریانی برای ایجاد واکنش های شیمیایی و تولید برق می شود.

این نانولوله های کربنی هادی الکتریسیته هستند و برای افزایش کارآیی آن ها از پلیمر های تفلنی استفاده می شود. وقتی این مجموعه در یک حلال آلی غوطه ور می شود، مایع مذکور شروع به بیرون کشیدن الکترون ها از قسمت بدون پوشش این نانولوله ها می کند و در نهایت الکترون ها از قسمت دارای پوشش تفلونی منتقل شده و در نتیجه جریان برق ایجاد می شود.

این دستگاه متشکل از یک ورق از نانولوله های کربنی، پوشش پلیمری و ذرات کربنی 250 میکرومتری است. هر یک از این ذرات قادر به تولید 0.7 ولت الکتریسیته هستند. کوچک بودن این ذرات نیاز به استفاده از هرگونه سیم را از بین می برد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روش جدید تولید برق اختراع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش جدید تولید برق اختراع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید