جریمه فوق العاده سنگین برای یاغی های فوتبال اروپا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، انصراف از شرکت در سوپرلیگ اروپا برای آن دسته از تیم های که کمتر از 48 ساعت پس از اعلام موافقت حضورشان در این رقابت ها پا پس کشیدند، اگرچه با با خرسندی جامعه جهانی فوتبال و نهادهایی مانند یوفا و فیفا همراه شد اما برای آنها غرامت هایی هم به همراه دارد.

جریمه فوق العاده سنگین برای یاغی های فوتبال اروپا

طبق گزارش پایگاه خبری وُس پوپولی اسپانیاY هر یک از 12 تیمی که پس از روبرو شدن با تهدیدات یوفا و دیگر نهادهای فوتبالی مرتبط و زیر فشار طرفداران شان تسلیم شدند و به صورت رسمی از شرکت در رقابت های سوپرلیگ اروپا انصراف دادند، بابت این تصمیم خود باید غرامت سنگینی به اندازه 300 میلیون یورو بپردازند.

در همین حال نشریه اسپورت کاتالونیا نوشته که نگرانی از الزام به پرداخت همین غرامت سنگین آن هم در آشفته بازار اقتصادی فوتبال اروپا در نتیجه شیوع کرونا سبب شده که باشگاه های انصراف دهنده و در رأس آنها 6 تیم لیگ برتر انگلیس به انتشار بیانیه های اینترنتی در سایت ها و شبکه های جتماعی بسنده نمایند و هنوز هیچیک از آنها به صورت رسمی برای انصراف از این تورنمنت اقدام نکرده اند.

گویا فلورنتینو پرس به عنوان رئیس کمیته اجرایی و یکی از بنیان گذاران اصلی پروژه سوپرلیگ اروپا، پس از روبرو شدن با تردید تیم های انگلیسی برای امضای قرارداد حضور در این تورنمنت، جریمه ای 300 میلیون یورویی را برای انصراف از شرکت در سوپرلیگ معین کرد و به همین دلیل اکنون هر یک از تیم هایی که بخواهند به صورت رسمی انصراف دهند باید این غرامت سنگین را بپردازند. این در حالیست که اگر 12 تیم بنیان گذار سوپرلیگ بر تشکیل و برگزاری این تورنمنت پافشاری می کردند، می توانستند مجموعاً 3.5 میلیارد یورو از حامی اقتصادی رقابت ها، بانک جی پی مورگان آمریکا دریافت نمایند.

پس از 6 تیم انگلیسی، منچسترسیتی، چلسی، منچستریونایتد، آرسنال، لیورپول و تاتنهام، تیم های اتلتیکومادرید اسپانیا، اینتر و میلان ایتالیا نیز با انتشار بیانیه هایی هم از شرکت در این تورنمنت انصراف دادند. در این میان اما سه تیم یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید هنوز حرفی از انصراف نزده اند اگرچه دو باشگاه یوونتوس و بارسلونا برگزاری این تورنمنت در شرایط فعلی را غیرعملی دانسته اند.

منبع: فرارو

به "جریمه فوق العاده سنگین برای یاغی های فوتبال اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جریمه فوق العاده سنگین برای یاغی های فوتبال اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید