یک پرونده قتل 16 ساله با 4 متهم ، همسر مقتول دستور قتلش را صادر کرده بود؟

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، مردی 16 سال پیش به قصد رفتن به محل کارش از خانه خارج شد اما 3 روز بعد جسدش با آثار جراحت و درگیری پیدا شد.

یک پرونده قتل 16 ساله با 4 متهم ، همسر مقتول دستور قتلش را صادر کرده بود؟

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از ایران، حدود 16 سال قبل مردی به نام فرشاد به قصد رفتن به سر کار از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت. ساعاتی پس از آن همسرش شیما و برادر شوهرش به اداره پلیس رفتند و گم شدن او را گزارش کردند.

مأموران در تحقیقات اولیه متوجه شدند که فرشاد در آن روزی که ناپدید شده اصلاً به محل کارش نرفته و هرآنچه که برایش اتفاق افتاده در جهت خانه تا محل کارش بوده است. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه سه روز بعد جسد مردی که با تعیینات فرشاد همخوانی داشت کشف شد و پس از شناسایی از سوی همسرش تحقیقات در مورد این پرونده و چگونگی مرگ او وارد مرحله دیگری شد.

مأموران پس از بررسی جسد و آثار جراحت بر روی بدن او عنوان کردند که فرشاد در یک درگیری به قتل رسیده است به همین خاطر شیما به اداره آگاهی احضار شد تا شاید سرنخی ازعامل یا عاملان قتل همسرش را به دست مأموران بدهد.

همسر مقتول در مورد اینکه آیا فرشاد با کسی دشمنی داشته یا نه به مأموران گفت: شوهرم کمی بد اخلاق بود اما هرگز با کسی درگیر نمی شد.

پس از آن فرشید برادر مقتول احضار شد و مدعی شد: من فکر می کنم شیما در قتل برادرم دخالت دارد و درگیری و آثار جراحت روی بدن فرشاد کار همسرش بوده است. برادرم با زنش اختلاف زیاد داشتند چراکه شیما تمایل داشت به سر کار برود اما فرشاد موافق نبود و همین مسأله باعث شده بود که آنها مدام با هم درگیر شوند و چندباری هم شاهد تهدید برادرم از سوی شیما بودم.

اظهارات و ادعاها سبب شد تا خانواده مقتول از عروس شان به اتهام قتل شکایت کردند. شیما با طرح این شکایت بازداشت شد و چند ماهی مورد بازپرسی قرار گرفت اما مأموران مجاب نشدند که او قاتل همسرش است. در حالی که تحقیقات بدون هیچ سرنخی ادامه داشت، مادر فرشاد در شکایتی تازه پسردایی های عروسش را به عنوان متهم معرفی کرد و گفت: آنها سه نفر هستند که مدتهاست با پسر من مشکل داشتند و چندباری هم به خاطر حمایت از شیما، فرشاد را کتک زده بودند.

با طرح این ادعا سه پسردایی شیما نیز مورد بازپرسی قرار گرفتند اما مأموران متوجه شدند که هیچ یک از آنها در قضیه قتل نقشی نداشته اند. ضمن اینکه بررسی های مأموران تعیین می کرد که مقتول تا قبل از حادثه با هیچ کدام از آنها دیداری نداشته است. تحقیقات درباره این پرونده در حالی بی نتیجه مانده بود که اولیای دم با درخواست دیه از بیت المال خواستار صدور رأی شدند.

با توجه به این درخواست مراحل قانونی صورت گرفت و پرونده به شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. اولیای دم در آغاز جلسه عنوان کردند: 16 سال از حادثه قتل پسرمان گذشته و در این مدت هرکاری که فکر می کردیم می تواند به پیدا شدن قاتل کمک کند، انجام داده ایم و با این حال سال هاست که چشم انتظاریم تا ردی از قاتل پیدا کنیم. اما حالا درخواست داریم دیه پسرمان از بیت المال پرداخت شود، با این حال همچنان به دنبال قاتل پسرمان هستیم تا شناسایی، دستگیر و مجازات شود.

پس از اظهارات اولیای دم، قضات وارد شور شدند و در نهایت رأی بر پرداخت دیه از صندوق بیت المال را صادر کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "یک پرونده قتل 16 ساله با 4 متهم ، همسر مقتول دستور قتلش را صادر کرده بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک پرونده قتل 16 ساله با 4 متهم ، همسر مقتول دستور قتلش را صادر کرده بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید