گیلان به پزشک و پرستار برای مقابله با کرونا احتیاج دارد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مدیریت کرونا در گیلان گفت:برای درمان بیماران مبتلا به بیماری کرونا در استان با کمبود نیروی انسانی ازجمله پزشک و پرستار روبرو هستیم.

گیلان به پزشک و پرستار برای مقابله با کرونا احتیاج دارد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از ایرنا، دکتر حسین قربانی اظهارکرد: در واقع یکی از احتیاجهای اصلی ما در شرایط کنونی نیروی متخصص و پزشک است که در این رابطه فراخوان آن را اعلام نموده ایم و امیدواریم با تامین نیروی انسانی مورد احتیاج در این حوزه عملا کادر درمانی دوباره توان خود را بازیابی و تقویت کنیم.

وی گفت: تخت های بستری در شرایط کنونی جوابگوی احتیاج است. در این میان برای کاهش فشار سنگینی که بر بخش درمانی استان وارد می گردد و نیز برای تسریع در بهبود بیماران و تقویت روحیه آنان فضای نقاهتگاهی با کادرپرستاری و درمانی مناسب به ظرفیت 200 تخت مهیا شده تا بیمارانی که فرایند بهبود را طی نموده اند دوره چند روزه نقاهت خود را به دور از فضای بیمارستانی طی نمایند.

1260 نفر دربیمارستان های گیلان بستری هستند

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مدیریت کرونا در گیلان همچنین گفت : اکنون 1260 نفر در بیمارستان های استان به دلیل ابتلا به بیماری حاد و عفونی تنفسی بستری هستند.

دکترقربانی اظهارکرد: محمد از 2 هفته گذشته یعنی از زمان شیوع ویروس کرونا درگیلان تا کنون درمجموع 5243 نفر در بیمارستان های گیلان بستری شده اند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مدیریت کرونا در گیلان عنوان نمود: از این تعداد 2977 نفر معادل 57 درصد کل بیماران بهبود یافته و ترخیص شده اند.

وی با بیان اینکه فعلا مشکل کمبود تخت بیمارستانی نداریم، عنوان نمود:اکنون ظرفیت بیمارستان های دولتی از جمله رازی به طور کامل به بیماران مشکوک و مبتلا به کرونا اختصاص یافته است و بخش نسبتا خوبی از ظرفیت بیمارستان های بخش خصوصی هم به یاری آمده است.

دکتر قربانی اضافه کرد: همچنین تا کنون 70 درصد از ظرفیت 1500 تختخوابی 5 بیمارستان بخش خصوصی استان به موضوع بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مدیریت کرونا در گیلان با قدردانی از همکاری خوب بخش خصوصی در این زمینه گفت: بعضی از بیمارستان ها هنوز به ظرفیت 70 درصد نرسیده اما بعضی دیگر بیش از 75 درصد ظرفیت خود را به بستری بیماران حاد تنفسی اختصاص داده اند.

دکتر قربانی توضیح داد: همچنین بیمارستان سیاری نیز با ظرفیت 120 تخت در رشت راه اندازی شده که از با 80 تخت بستری در مدار خدمت رسانی نهاده شد.

وی اضافه کرد : بیمارستان تامین اجتماعی رسول اکرم (ص) وابسته به تامین اجتماعی هم با 220 تخت اکنون به طور کامل مختص بستری بیماران کرونایی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "گیلان به پزشک و پرستار برای مقابله با کرونا احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان به پزشک و پرستار برای مقابله با کرونا احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید