گرد و خاک حزب اشرافی برای دیده نشدن معایب لایحه بودجه 99

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، در حالی که حتی مرکز پژوهش های مجلس (به ریاست یک متحد دولت) درباره محتوای لایحه بودجه 99 ابراز نگرانی می کند، روزنامه حزب اشرافی کارگزاران درصدد سیاسی کردن انتقاد ها و ادعای تهدید نمایندگان مجلس است.

گرد و خاک حزب اشرافی برای دیده نشدن معایب لایحه بودجه 99

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ شخصی امیر، روزنامه جوان در این زمینه نوشت: کارشناسان مالی در خصوص نحوه بسته شدن لایحه بودجه 99 برخلاف شرایط مالی انتقاد دارند. اغلب این کارشناسان از اعضای دفتر بودجه و مدیریت مالی معاون مالی مرکز پژوهش های مجلس هستند که اتفاقاً رئیس آن در طول سال های گذشته یکی از اعضای لیست اصلاح طلبان در انتخابات سال 94 مجلس یعنی کاظم جلالی بوده است.

نگاهی به نظرات کارشناسی مرکز پژوهش ها چه به صورت مکتوب که روی سایت این نهاد قرار گرفته و چه در قالب شفاهی نشان می دهد که بودجه سال 99 با مسائل جدی چه به لحاظ ساختاری و چه به لحاظ درآمدی روبه رو است.

برای مثال مرکز پژوهش های مجلس در گزارش اول خود پیرامون لایحه بودجه به این نکته اشاره کرده که بودجه سال 99 با مسائلی جدی درخصوص تأمین منابع درآمدی خود رو به رو است و در صورت عدم انتخاب از میان گزینه های جدی اصلاحی دولت برای تأمین منابع مالی خود در هنگام اجرای بودجه، با راهکار دیگری شامل فشار و اضطرار برای استقراض از بانک مرکزی (چاپ پول) و پذیرش تورم شدید ناشی از آن یا تن دادن به معامله سیاسی که به دلایل عمدتاً دفاعی از آن احتراز می شود، روبرو خواهد شد.

این مسئله به غیراز اظهار نظر های شخصی کارشناسان در فضای عمومی و رسانه ای است که درخصوص عدم توجه به کسری بودجه سال 99، هشدار داده اند.

در ویرایش دوم گزارش مرکز پژوهش ها درباره بودجه نیز عدم انجام اصلاحات اساسی مد نظر رهبری هم مورد نکوهش قرار گرفته است. این سخنان از دل یکی از مهم ترین مراکز پژوهشی کشور بیرون آمده است نه به زعم گزارش روزنامه سازندگی از سوی کسانی که جداول و اعداد و ارقام بودجه را نمی فهمند و یا اطلاعی از آن ندارند.

متأسفانه با وجود چنین مصادیق آشکاری روزنامه سازندگی در شماره 562 خود نه تنها پاسخ علمی به این نقدها نداد، بلکه انتشار چنین گزارش هایی را در راستای ارسال پیامک از سوی اعضای جبهه پایداری با کد 0915 می داند. ادعایی که برچسب زدن های سیاسی برای خارج کردن نظرات کارشناسی را به ذهن متبادر می کند.

در کنار این، روزنامه سازندگی تمام مخالفت ها را محدود به ارسال تعدادی پیامک دانسته که گویا موجب ترس و لرز عده ای از کنندگان شده است. اگر کنندگان مجلس شورای اسلامی به عملکرد خود درخصوص بودجه سال 99 ایمان دارند، باید بتوانند در جهت اقناع سازی جامعه حرکت کنند و در غیراین صورت باید دلایل موافقت خود را به وضوح شرح دهند. در ثانی ارسال تعداد زیادی پیام و یا نامه الکترونیکی به تلفن همراه و یا صندوق پستی الکترونیکی کنندگان روشی مرسوم برای اعلام نظر عده ای از رأی دهندگان محسوب می شود. این روش در ایالات متحده آمریکا به وفور از سوی لابی های مردمی یا سندیکا های کارگری به کار گرفته می شود. حال سؤال اینجاست که چرا باید به کارگیری چنین روشی مورد انتقاد روزنامه سازندگی که خود را به وضوح کننده بخشی از جامعه سیاسی کشور با تمایلات لیبرال می داند، قرار بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گرد و خاک حزب اشرافی برای دیده نشدن معایب لایحه بودجه 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرد و خاک حزب اشرافی برای دیده نشدن معایب لایحه بودجه 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید