کیفرخواست قتل عمد برای خواننده معروف ، رپر معروف متهم به قتل عمدی ناپدری&zwnjاش شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، بازپرس جنایی تهران، حمید.ص رپر معروف را در مرگ ناپدری اش مجرم شناخت و برای وی به اتهام قتل عمدی کیفرخواست صادر کرد تا این پرونده جنجالی برای محاکمه به دادگاه کیفری فرستاده گردد.

کیفرخواست قتل عمد برای خواننده معروف ، رپر معروف متهم به قتل عمدی ناپدری&zwnjاش شد

به گزارش گروه حوادث وبلاگ شخصی امیر از همشهری آنلاین، این پرونده 24 مرداد سال 96 به جریان افتاد. آن روز حمید با ناپدری 66ساله اش به نام هوشنگ درگیر شد، اما چند روز پس از این درگیری مرد سالخورده در بیمارستان جان باخت. متهم پس از دستگیری منکر قتل شد، ولی درگیری را قبول کرد و گفت: روز حادثه با مقتول بحثم شد و یک گلدان برداشتم و به دیوار کوبیدم تا او را بترسانم. بعد به سمتش رفتم و ضربه ای به صورتش زدم. همسایه ها با شنیدن صدای دعوا مقابل خانه ما آمدند و دعوا پایان یافت.

او گفت: آن روز همراه مادرم از خانه خارج شدیم، اما گویا 2 ساعت بعد ناپدری ام دچار حالت تهوع و به بیمارستان منتقل شده و پس از 4روز جان باخت.

خواننده معروف با دستور قاضی جنایی بازداشت و راهی زندان شد. هرچند درنظریه نخست پزشکی قانونی، علت مرگ قربانی خونریزی و آسیب مغزی بر اثر اصابت جسم سخت به سرش اعلام شده بود، اما در کش و قوس های قضایی و با اعتراضاتی که از سوی متهم و شاکیان به نظریه های پزشکی قانونی می شد، اوایل سال جاری هیأت 9 نفره متخصصان به آنالیز این موضوع پرداختند و اعلام کردند که علت مرگ مقتول ضربه به سر بوده، اما این ضربه نوعا کشنده نبوده و احتمالا داروهایی که قربانی به دلیل بیماری هایش مصرف می نموده نیز در مرگ او نقش داشته است.

این نظریه درحالی صادر شده بود که پیش از آن حمید با سپردن وثیقه 600میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود. اما پس از اعلام این نظریه، اولیای دم به آن اعتراض کردند که این بار کمیسیون 11نفره برای آنالیز نهایی حادثه وارد عمل شدند که حدود 5 ماه قبل نظر خود را اعلام کردند. براساس نظریه آنها، علاوه بر جراحات روز حادثه بیماری های زمینه ای متوفی مانند فشار خون، بیماری قلبی و غیره نیز در مرگ وی دخیل بوده و ضرباتی که روز حادثه به متوفی وارد شده به تنهایی عامل کشنده نبوده است.

با اعلام این نظریه قاضی دستور احضار حمید به دادسرا را صادر کرد تا آخرین دفاعیات او را نیز ثبت کند. آن روز رپر معروف در دادسرا گفته های قبلی خود را تکرار کرد و مدعی شد که در مرگ ناپدری اش نقشی نداشته است. وی گفت: هوشنگ همواره مثل پدر واقعی من بود و او را دوست داشتم. من حتی از بیماری های او خبر نداشتم و تا آخرین روز عمرش هم رابطه خوبی داشتیم و با هم خوب بودیم. حتی یک بار هم با یکدیگر درگیر نشده بودیم اما روز حادثه، شنیدم که به مادرم بی احترامی نموده و برای همین عصبانی و با او درگیر شدم.

اظهارات حمید درباره بی خبری از بیماری ناپدری اش در حالی بیان می شد که در تحقیقات تعیین شد وی چندین بار برای او داروهایش را خریده و این یعنی از بیماری وی با خبر بوده است. در این شرایط قاضی ساسان غلامی، بازپرس جنایی تهران با توجه به بند پ ماده290 قانون مجازات اسلامی که اشاره می نماید اگر عمل متهم نوعا کشنده نباشد اما آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است و ممکن است حتی با یک سیلی هم جانش را از دست بدهد و با این آگاهی به فرد بیمار آسیب بزند مرتکب قتل عمد شده است، رپر معروف را در مرگ ناپدری اش مجرم شناخته و برای وی به اتهام مباشرت در قتل عمدی کیفرخواست صادر کرد و به این ترتیب پرونده به زودی به دادگاه کیفری فرستاده خواهد شد تا حمید پای میز محاکمه برود.

منبع: جام جم آنلاین

به "کیفرخواست قتل عمد برای خواننده معروف ، رپر معروف متهم به قتل عمدی ناپدری&zwnjاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفرخواست قتل عمد برای خواننده معروف ، رپر معروف متهم به قتل عمدی ناپدری&zwnjاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید