کم آبی تهران وارد شرایط نارنجی شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از ورود استان تهران به شرایط نارنجی یعنی هشدار کم آبی اطلاع داد و گفت: قطع آب مشترکان بدمصرف از مرداد شروع می گردد.

کم آبی تهران وارد شرایط نارنجی شد

محمد رضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه سال جاری ظرفیت بارندگی استان تهران نسبت به 50 سال گذشته بسیار بد اس، خاطرنشان کرد: سال جاری در استان تهران 290 میلیمتر بارندگی اتفاق افتاده و این در حالی است که سال گذشته این رقم 440 میلیمتر بوده است.

وی با اشاره به شرایط سخت سدهای تهران گفت: سال جاری 790 میلیون مترمکعب آب در سدهای تهران ذخیره شده در حالی که این رقم سال گذشته در مدت مشابه یک میلیارد و 150 میلیون مترمکعب بوده است و این به معنای کسری 360 میلیون مترمکعب آب در سدهای استان تهران است.

قطع آب بدمصرف ها از مرداد

بختیاری با اشاره به برخورد جدی و قطعی آب برای مشترکین بدمصرف از مردادماه ادامه داد: هم اکنون برای 170 هزار مشترک بدمصرف تهرانی که تا 30 مترمکعب آب در ماه مصرف نموده اند یعنی (دوبرابر الگوی مصرف) هشدار قطعی آب صادر شده است که اگر فرایند مصرف خود را اصلاح ننمایند در مرداد ماه روزانه 4 تا 5 ساعت آب این مشترکین خانگی قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه در این شرایط سخت ما آب شرب باکیفیت و پایدار برای مشترکین تأمین می کنیم اضافه کرد: در این شرایط سخت از مشترکین توقع داریم در مقدار مصرف با رعایت الگوی مصرف با ما همکاری نمایند که البته بعضی از این مشترکین اصلاً به شرایط بحرانی کشور به لحاظ کمبود آب توجهی ندارند.

85 درصد مشترکان الگوی مصرف را رعایت می نمایند

وی با اشاره به اینکه 85 درصد مشترکین الگوی مصرف آب را رعایت می نمایند گفت: 15 درصد از مشترکین آب تهران پر مصرف هستند و 5 درصد از این تعداد بد مصرف هستند که این 5 درصد 10 تا 15 درصد آب تولیدی در تهران را مصرف می نمایند که بخش عمده ای از این مشترکین خانگی در شمال غرب تهران و بعضی در جنوب و حتی شهرستان های استان تهران هستند که از آب شرب برای آبیاری باغچه استفاده می نمایند.

بختیاری اضافه کرد: استان تهران 25 درصد و شهر تهران 17 تا 18 درصد از آب شرب کشور را مصرف می نمایند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "کم آبی تهران وارد شرایط نارنجی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کم آبی تهران وارد شرایط نارنجی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید