چالش جانسون با کرونا و معترضان ضد نژاد پرستی

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، به دنبال اعتراضاتی تحت عنوان زندگی سیاه پوستان اهمیت دارد در محدوده وست مینستر لندن، پلیس این ناحیه حکومت نظامی اعلام نمود که تا ساعت 6 صبح امروز (دوشنبه) به وقت محلی ادامه داشت.

چالش جانسون با کرونا و معترضان ضد نژاد پرستی

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یکشنبه ده ها هزار تظاهرکننده برای حمایت از جنبش زندگی سیاه پوستان مهم است به خیابان های لندن آمدند. در ابتدا این تجمع مسالمت آمیز بود اما بعدتر، برخی از معترضان با پلیس درگیر شدند.

پلیس لندن در پیامی توییتری اعلام کرد: به دلیل بی نظمی ایجاد شده در مرکز وست مینستر، مجوز اجرای دستور پراکندگی بند 35 از سوی بازرس گرین وود برای وست مینستر صادر شده و از ساعت 21 و 15 دقیقه یکشنبه تا 6 صبح روز دوشنبه قابل اجراست.

در جریان اعتراضات، پلیس 12 تن را دستگیر کرد.

انتقاد بوریس جانسون

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس با بیان اینکه اعتراضات ضدنژادپرستی در لندن با رفتار خشونت طلبانه از جهت خود منحرف شده است، به افراد مسئول هشدار داد که باید نسبت به این شرایط پاسخگو باشند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ده ها هزار تن روز یکشنبه به خیابان های لندن آمده و بار دیگر خشونت پلیس آمریکا که به مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس منجر شد، محکوم کردند. با کم شدن تعداد معترضان، برخی از آن ها با پلیس درگیر شدند.

این در حالی رخ داد که روز شنبه نیز معترضان با پلیس سوار بر اسب در نزدیکی محل زندگی بوریس جانسون درگیر شدند. در جریان این درگیری، 14 افسر پلیس زخمی شدند که جراحت دو تن از آن ها جدی بود.

در همین رابطه، نخست وزیر انگلیس در توییتر نوشت: مردم این حق را دارند که در عین رعایت فاصله گذاری اجتماعی، به صورت مسالمت آمیز اعتراض کنند اما حق ندارند به پلیس حمله ور شوند. این اعتراضات، با رفتار خشونت طلبانه از جهت خود منحرف شده و این خیانت به هدفی است که ادعا می شود اعتراضات برای آن است. افراد مسئول باید پاسخگو باشند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "چالش جانسون با کرونا و معترضان ضد نژاد پرستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش جانسون با کرونا و معترضان ضد نژاد پرستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید