پیشرفت 55 درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی گردشگری آذربایجان شرقی از پیشرفت 55درصدی چهار پروژه اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری خبر داد.

پیشرفت 55 درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، احد قهرمانی با بیان اینکه یکی از راه های رونق اقتصادی در شرایط کنونی اتکا به درآمدهای گردشگری است، گفت: در این راستا سند اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی به عنوان اسناد بالادستی در افق سه ساله تبیین و ابلاغ شده بود.

احد قهرمانی با بیان اینکه این سند با کاهش تکیه به اقتصاد غیر نفتی و بهره مندی حداکثری از ظرفیت های بخش خصوصی در اجرای پروژه های دولتی تدوین شده است، اظهار کرد: سند اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی به عنوان اسناد بالادستی، شامل چهار پروژه در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی در حال اجراست.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی گردشگری آذربایجان شرقی افزود: مجتمع چند منظوره هلیا هتل 5 ستاره، دهکده توریستی و تفریحی سیمرغ سد امند با هتل 5 ستاره، بازارچه دائمی صنایع دستی قزلچه میدان و مجتمع گردشگری مرکز جهانی تابلو فرش سردرود با حجم اعتباری یک هزار میلیارد تومان، جز این پروژه های این سند است.

او با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از 55 درصدی این چهار پروژه، گفت: 65درصد از حجم اعتبار این پروژه ها از بخش خصوصی، 30درصد تسهیلات بانکی و 5درصد از منابع دولتی کمک های فنی و اعتباری تامین شده است.

او با تاکید به اینکه تمام پروژه های مذکور تا سال 1400 قابلیت اجرایی دارند، ادامه داد: در صورت رفع مسائل موجود در ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، این پروژه ها در حداقل زمان ممکن به بهره برداری خواهد رسید.

او به دیگر اقدامات اساسی تبیین شده در این سند اشاره کرد و افزود: در راستای دستیابی به این اهداف اقدامات اساسی برای ارتقای سطح ظرفیت های گردشگری و تقویت زیرساخت ها و بازارچه های عرضه صنایع دستی انجام می پذیرد و در چشم انداز 3 ساله عملیاتی خواهد شد.

قهرمانی افزود: در گردهمایی معاونان گردشگری استان های شمال غرب کشور که در اردبیل برگزار گشت، شش پروژه از جمله ایجاد بازارچه دائمی و موقت مشترک صنایع دستی، برگزاری تورهای ترکیبی و آشنا سازی فعالان صنعت گردشگری، ایجاد نمایشگاه های فصلی و دائمی صنایع دستی و گردشگری، ایجاد و توسعه موزه های منطقه ای، برگزاری نمایشگاه توانمندی های اقتصادی و فرصت های سرمایه گذاری منطقه ای و همکاری های مشترک باستان شناسی و کاوش های علمی و تهیه اطلس منطقه، به عنوان پروژه های مشترک در شمال غرب کشور از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی مطرح شد و به تصویب رسید.

منبع: میراث آریا

به "پیشرفت 55 درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 55 درصدی پروژه های اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید