پانزدهمین بازی خارج از خانه با شرایط ویژه، سردار در تعقیب علی دایی

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، تیم های ملی ایران و عراق که روز پنجشنبه و در چارچوب مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی در اردن به مصاف هم می فرایند، پیش از این 28 بار با هم دیدار کرده اند که عموم آمارها در دیدارهای قبلی به سود ایران است.

پانزدهمین بازی خارج از خانه با شرایط ویژه، سردار در تعقیب علی دایی

در مجموع 28 بازی قبلی، ایران 16 و عراق 5 بار پیروز شده و 7 بار هم تلاش دو تیم برنده نداشته است. اکثر دیدارهای دو تیم محبت آمیز بوده و کمترین دیدار آنها مربوط به بازیهای آسیایی است.

ایران و عراق 9 بار به صورت محبت آمیز به مصاف هم رفتند، 7 بار در جام ملتها با هم دیدار کردند، در مسابقات قهرمانی غرب آسیا 5 بار با هم روبرو شدند، 3 بار در مسابقات مقدماتی جام جهانی با هم به رقابت پرداخته، 3 با در مقدماتی المپیک و یکبار نیز بازیهای آسیایی به مصاف هم رفته اند. در مجموع این دیدارها تیم ملی ایران 38 و عراقی ها 20 بار پیروز به گلزنی شده اند که در این آیتم هم برتری مطلق با تیم ملی ایران است.

بازیهای ایران و عراق بیشتر از آن که در این دو کشور باشد، در کشورهای دیگر بوده است. دو تیم 14 بار در کشور ثالث با هم دیدار کرده اند و 12 بار در ایران. این بازی تنها 2 بار در کشور عراق برگزار شده و دیدار بیست و نهم دو تیم هم به عنوان پانزدهمین بازی آنهاست که قرار است در کشور دیگری برگزار شود.

از مجموع 12 باری که دو تیم در ایران به دیدار هم رفته اند، 8 بار تیم ایران برنده شده و یکبار هم عراقی ها به پیروزی رسیده اند و سایر دیدارهای دو تیم مساوی شده است. دو دیداری هم که در کشور عراق اجرا شده با یک پیروزی ایران و یک مساوی به اتمام رسیده تا عراقی ها هرگز طعم پیروزی بر ایران در خانه خود نچشیده باشند.

از مجموع 19 بازی رسمی که بین دو تیم اجرا شده، ایران 12 و عراق تنها 2 بار پیروز شده و 5 بار هم تقابل دو تیم برنده نداشته است.

اولین بازی دو تیم در سال 41 و در قالب یک دیدار محبت آمیز در تهران برگزار شد که این بازی با تساوی یک-یک به سرانجام رسید. پرویز کوزه کنانی برای تیم ملی ایران گلزنی کرد تا وی نخستین ایرانی باشد که دروازه تیم ملی عراق را باز می کند. کوزه کنانی در دقیقه 90 پاسخ گل دقیقه 47 عراقی ها را داد تا نخستین تقابل دو تیم با شکست تیم ایران همراه نباشد.

آخرین تقابل دو تیم هم اتفاقا یک دیدار محبت آمیز بود که باز هم در تهران برگزار شد و اتفاقا باز هم این بازی با نتیجه مساوی به سرانجام رسید. ایران و عراق در دی ماه سال 97 در ورزشگاه آزادی با هم روبرو شدند که این بازی بدون گل به سرانجام رسید.

بهترین پیروزی تیم ایران در سال 42 و در مسابقات مقدماتی المپیک به دست آمد که ملی پوشان کشورمان با هت تریک حمید شیرزادگان و تک گل مصطفی عرب، عراق را در تهران با نتیجه 4 بر صفر شکست دادند. بهترین گلزن ایرانی به عراق، علی دایی با 4 گل زده است و پس از وی نیز حمید شیرزادگان و حسین کلانی هر کدام با 3 گل در رده بعدی قرار دارند.

سردار آزمون با 2 گل زده بهترین گلزن ایرانی به عراق در جمع ملی پوشان فعلی است که همچنان با پیراهن تیم ملی ایران بازی می کند و این شانس را دارد که بر تعداد گلهای زده اش به عراق اضافه کند. مرتضی پور علی گنجی هم دیگر ملی پوش کشورمان است که سابقه گلزنی به عراقی ها را داشته و هنوز برای تیم ملی ایران بازی می کند و او هم مثل آزمون این شانس را دارد تا بر آمار گلزنی هایش به عراق اضافه کند.

بیست و نهمین دیدار ایران و عراق یک دیدار رسمی و در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی می باشد. دو تیم تاکنون 3 بار در این چارچوب با هم دیدار کرده اند که 2 بار ایران پیروز شده و یکبار هم بازی به تساوی کشیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پانزدهمین بازی خارج از خانه با شرایط ویژه، سردار در تعقیب علی دایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پانزدهمین بازی خارج از خانه با شرایط ویژه، سردار در تعقیب علی دایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید