ویروس کرونا باعث گرانی میوه شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، رئیس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: بروز بیماری کرونا در چند هفته اخیر در چین سبب کاهش خرید کشورهای آسیای میانه و شرق آسیا از میوه این کشور و رو آوردن آنها به خرید سیب و پرتقال از ایران شده است و این 2 قلم میوه در بازار مشهد گران شده است.

ویروس کرونا باعث گرانی میوه شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از ایرنا، حیدر ساکن برجی اضافه کرد: همیشه افزایش تقاضا سبب ایجاد جو روانی در بازار و افزایش قیمت کالاها می گردد. بالا رفتن 20 تا 30 درصدی قیمت سیب و پرتقال در بازار میوه مشهد نیز ناشی از همین قضیه است. از سوی دیگر به دلیل کاهش ارزش پول ایران، قیمت میوه این کشور مناسبتر از کشورهای دیگر است که این امر نیز موجب رغبت کشورهای آسیای میانه و شرق آسیا به خرید میوه ایرانی شده است.

وی ادامه داد: میوه های سیب و پرتقال در استان های غربی و شمالی کشور فراوری و در فصل زمستان به سایر نقاط کشور ارسال می گردد. بازار مشهد نیز در این فصل احتیاج خود به این 2 میوه را از استان های مزبور تامین می نماید.

رئیس اتحادیه صنف بارفروشان مشهد گفت: دلیل دیگر افزایش قیمت سیب و پرتقال در یک هفته اخیر خرید و ذخیره سازی میوه شب عید به ویژه پرتقال و سیب است که این مساله در کنار هزینه های جانبی حمل و نقل، روی قیمت میوه ها تاثیر گذاشته است.

ساکن برجی اضافه کرد: هرچند فراوریات گلخانه ای خیار در بازار، کمبود این قلم را جبران خواهد نمود اما امکان دارد افزایش قیمت سیب و پرتقال روی قیمت خیار نیز در بازار اثر بگذارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "ویروس کرونا باعث گرانی میوه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا باعث گرانی میوه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید