هیچ جهانگرد و مسافری برای پیشگیری از گسترش کرونا در پارک های تبریز مستقر نیست

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با اشاره به نظارت مستمر بر کمپ های گردشگری استان توسط تیم های نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، گفت: هیچ گردشگری در پارک های تبریز مستقر نیست.

هیچ جهانگرد و مسافری برای پیشگیری از گسترش کرونا در پارک های تبریز مستقر نیست

احمد حمزه زاده روز یکشنبه در جمع وبلاگ شخصی امیر اظهار کرد: بر اساس مصوبات کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی مقابله با کرونا آذربایجان شرقی، هرگونه استقرار و برپایی چادر در کمپ های گردشگری استان ممنوع است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ممنوعیت ابلاغ شده برای حفظ سلامتی هموطنان است بر این اساس تیم های نظارتی ستاد اجرایی خدمات سفر به طور مستمر بازدیدهایی را از کمپ های گردشگری استان به عمل می آورند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در هیچ کدام از کمپ های گردشگری اسکان گردشگران مشاهده نشده است، ادامه داد: طی بازدید تیم های نظارتی، تا کنون هیچ موردی از اسکان در کمپ ها ثبت نشده و در این راستا تیم های نظارتی از مکان های عمومی نظیر نمازخانه ها و بوفه کمپ ها بازدیدهای مستمر را به عمل می آورند.

حمزه زاده گفت: در این بازدیدها وضع سرویس های بهداشتی نیز مورد آنالیز نهاده شد و رعایت پروتکل های بهداشتی به اماکنی که لازم به رعایت آن داشتند، الزام شد.

رسیدگی به 13 شکایت در مورد تاسیسات گردشگری آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی همچنین گفت: به سیزده شکایت در مورد تاسیسات گردشگری استان رسیدگی شد.

حمزه زاده با بیان اینکه شکایات در مورد تاسیسات گردشگری در سامانه ملی ثبت می گردد، ادامه داد: با توجه به شرایط پیش آمده و ابطال سفرهای درون و برون مرزی، بعضی از هموطنان عزیز در مورد عملکرد تاسیسات گردشگری اعم از ابطال بلیط، تور و هتل شکایاتی داشته اند که معاونت گردشگری استان به طور مستمر به رسیدگی و برطرف آن ها می پردازد.

وی ادامه داد: بر این اساس کارشناسان معاونت گردشگری آذربایجان شرقی از 28 اسفند ماه 98 تا 2 فروردین، 13 مورد شکایت ثبت شده در مورد عملکرد تاسیسات گردشگری اعم از کنسلی تور و پرواز، کنسلی اقامت را مورد آنالیز و رسیدگی قرار داده اند و تمامی موارد حل و فصل شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی به اقدامات انجام گرفته در این خصوص اشاره نمود و گفت: بر این اساس اقداماتی نظیر تماس با شاکی، تماس با مدیریت مجموعه مربوطه، گزارش به مرجع 09629 و اطلاع رسانی به شاکی و جلب رضایت آن ها پس از رسیدگی به شکایات صورت گرفته است، گفتنی است در صورت عدم رضایت شاکی از مراحل انجام گرفته، موارد مذکور به کمیته بدوی شکایات ارجاع داده خواهد شد.

حمزه زاده تاکید نمود: هم وطنان در صورت داشتن هرگونه شکایت از عملکرد تاسیسات و واحدهای گردشگری می توانند با شماره 35546040 و سامانه ملی 09629 تماس بگیرند.

منبع: ایرنا

منبع: چمدان

به "هیچ جهانگرد و مسافری برای پیشگیری از گسترش کرونا در پارک های تبریز مستقر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ جهانگرد و مسافری برای پیشگیری از گسترش کرونا در پارک های تبریز مستقر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید