هشدار و اعتراض 13 صنف سینمایی دیگر به یک اتفاق

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، 13 صنف سینمایی دیگر با امضای بیانیه ای به نظارت صدا و سیما بر شبکه نمایش خانگی اعتراض کردند.

هشدار و اعتراض 13 صنف سینمایی دیگر به یک اتفاق

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از ایسنا در حالی که 13 صنف سینمایی در بیانیه ای نسبت به نظارت صدا و سیما بر شبکه نمایش خانگی اعتراض کردند، امروز نیز 13 صنف دیگر به جمع اصناف امضا نماینده این بیانیه پیوستند که مجموع صنوف امضا نماینده این بیانیه را به 26 صنف می رساند.

در این بیانیه آمده است: ما اعضای صنوف سینمای ایران که حرفه و معیشت خود و خانواده هایمان مستقیماً وابسته به فراوری محصولات فرهنگی تصویری است، اعتراض شدید خود را نسبت به انتقال مسئولیت شبکه نمایش خانگی از سازمان سینمایی به صدا و سیما اعلام می داریم. همچنین برای کسانی که پنهان و آشکار کوشش می نمایند در سال جهش فراوری این صنعت نوپا را به نابودی بکشانند اظهار تاسف می کنیم.

فرصت های شغلی بوجود آمده از فراوری محصولات شبکه نمایش خانگی و پلتفرم های وی او دی بالغ بر سه تا پنج هزار فرصت شغلی مستقیم و غیر مستقیم در سال است که سیاست های غیر جوابگوی صدا و سیما بدون شک باعث فرار سرمایه از این صنعت شده و ضرر معیشتی هنگفتی به اهالی سینما وارد خواهد نمود. سپردن سرنوشت این پدیده نوپای فراوری و توزیع به سازمانی که خود رقیب آن است تصمیمی اشتباه و غیر قابل جبران خواهد بود.

نباید فراموش کرد که این شبکه نمایش خانگی و پلتفرم های وی او دی بودند که در این ماه های سخت بیماری فراگیر کرونا و بی رونقی سالن های سینما توانستند با اکران آنلاین یاری زیادی به سینمای ایران نمایند و با فراوری سریال ها و محصولات جدید در حال پیدا کردن جهت خود جهت هرچه حرفه ای تر شدن هستند. بدیهی است که همه فراوریات در یک سطح و بری از کاستی و عیب نیستند، اما بدون شک و براساس تحلیل های تجربی/حرفه ای، عرصه رقابت و احتیاج جامعه خود به خود استانداردها و کیفیت کارها را بالا خواهد برد. در حالی که می توان پیش بینی کرد که صدا وسیما با رقابت ناصحیح با این پدیده نو پا و شاید هم با قصد حذف رقیب، باعث از دست رفتن مخاطبین رسانه های داخلی شده و این عرصه را نیز در اختیار شبکه های ماهواره ای قرار خواهد داد.

ما اصناف سینمایی از مسئولین و دلسوزان این عرصه می خواهیم که با جلوگیری از این اشتباه تاریخی، مخاطبان شبکه های داخلی را به سوی رسانه های خارجی سوق ندهند و به ایجاد بی ثباتی و فرار سرمایه گذاری مشروع از این حوزه فرهنگ و هنر دامن نزنند.

کانون آهنگسازان سینمای ایران،انجمن صنفی طراحان فیلم ایران،انجمن صنفی تهیه نمایندگان سینمای مستند،انجمن صنفی فیلم کوتاه ایران،انجمن صنفی تبلیغات سینما

انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمائی،انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم،انجمن صنفی موسسات پخش فیلم،انجمن طراحان و مجریان جلوه های بصری سینما

انجمن جلوه های ویژه سینما،انجمن صنفی طراحان فنی و مجریان صحنه،انجمن صنفی بازیگران و بدلکاران سینما،انجمن کارکنان لابراتوار اصنافی هستند که جدیدا این بیانیه را امضا کردند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار و اعتراض 13 صنف سینمایی دیگر به یک اتفاق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار و اعتراض 13 صنف سینمایی دیگر به یک اتفاق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید