هشدار نسبت به شرایط کارگران ، دستمزد 99 کارگران چالش برانگیز خواهد شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، رئیس فراکسیون کارگری مجلس بی کار شدن و اخراج کارگران را دو دغدغه ای دانست که دستگاه های اجرایی باید در در سال 99 نسبت به آن حساس باشند.

هشدار نسبت به شرایط کارگران ، دستمزد 99 کارگران چالش برانگیز خواهد شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از ایسنا، علیرضا محجوب ضمن تبریک روز کارگر در پیش بینی از شرایط کارگران دنیا در شرایط فعلی گفت: متأسفانه اطلاعات ما در اتحادیه های دنیای و ملی کارگری، اخبار خوبی در اختیار نمی گذارد. کارگران در برخی کشورهایی که شرایط بسیار مناسبی داشتند، هم اکنون شرایط خوبی ندارند. ایران هم گرفتار بیکاری، معیشت و سفره کارگران است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به حداقل دستمزد کارگران در سال 99 ابراز عقیده کرد: نمایندگان کارگران در شورای عالی کار نتوانستند آن چه که می خواستند را محقق نمایند. با توجه به این دستمزد فعلی و تورم رکودی، ممکن است چالش هایی ایجاد گردد.

محجوب کاهش چشم گیر قیمت نفت را در شرایط معیشت کارگران مؤثر دانست و گفت: شرایط فعلی ما قدرت خرید کارگران را کاهش و تورم را افزایش می دهد. سال جاری، برای کارگران سال پرمخاطره ای خواهد بود. شغل کارگران به علت شرایط اشتغال و زندگی این قشر به علت تورم، در معرض تهدید است. فارغ از اختلافاتی که بین کارگران و کارفرمایان پیش می آید، عدم اجرای وظایف توسط برخی دستگاه ها بر این شرایط تأثیر گذاشته و خواهد گذاشت.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص راه چارههای برون رفت از شرایط فعلی گفت: ارائه راه چاره در این شرایط بسیار سخت است. نکته اینجاست که ما نباید مسئله کارگری را فراموش کنیم. کارگران اکثریت جامعه ما را تشکیل می دهند و دولت و کارفرمایان باید اساس توجه خود را به این اکثریت بگذارند.

محجوب در خاتمه با بیان این که باید با بر زخم های کارگری مرهم گذاشت گفت: رئیس جمهور در سخنان اخیر خود از یاری هایی سخن گفتند با این حال به نظرم، این اقدامات حمایتی، نیازمند نظارت های جدی است. اولین دغدغه ما بی کار شدن و اخراج کارگران است که دستگاه های اجرایی باید نسبت به این دو مورد حساس باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار نسبت به شرایط کارگران ، دستمزد 99 کارگران چالش برانگیز خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به شرایط کارگران ، دستمزد 99 کارگران چالش برانگیز خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید