نقدینگی لازم برای عرضه اولیه فردا در بورس

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، خبرنگاران: فردا قرار است 15 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین، با نماد سیتا به روش عرضه اولیه وارد بورس گردد. اما نقدینگی لازم برای خرید چقدر است؟

نقدینگی لازم برای عرضه اولیه فردا در بورس

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، بر اساس اطلاعیه سازمان بورس، در روز چهارشنبه 11 تیرماه، یک میلیارد و 650 میلیون سهم (معادل 15 درصد از کل سهام) با نماد سیتا عرضه اولیه خواهد شد که از این میان یک میلیارد و 320 میلیون سهم به عموم عرضه شده و 330 میلیون سهم نیز سهمیه صندوق های سرمایه گذاری خواهد بود.

بر این اساس در روز چهارشنبه، هر کد حقیقی و حقوقی می تواند حداکثر 800 سهم در بازه قیمتی 1490 تا 1575 تومانی ثبت سفارش انجام دهد. در نتیجه حداکثر نقدینگی مورد احتیاج برای خرید، یک میلیون و 260 هزار تومان است. البته این در صورتی است که تنها یک میلیون و 650 هزار نفر در این عرضه اولیه شرکت نمایند. در حالتی که تعداد شرکت نمایندگان بیشتر باشد، سهم کمتری نیز به هر نفر تعلق می گیرد. فرضا اگر مانند عرضه اولیه های قبلی، بالای 3 میلیون و 500 هزار نفر مشارکت نمایند، به هر نفر حداکثر 380 سهم می رسد که نقدینگی کمتری نیز می خواهد، تقریبا 595 هزار تومان. هر چه تعداد شرکت نماینده بیشتر باشد، نقدینگی مورد احتیاج نیز کمتر خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز

به "نقدینگی لازم برای عرضه اولیه فردا در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدینگی لازم برای عرضه اولیه فردا در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید