نتایج امیدوار کننده تاثیر ویتامین دی در درمان کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، به نقل از المنار، داده های امیدوارکننده از یک مطالعه تازه نشان می دهد که اشکال فعال ویتامین D می تواند از عود و تشدید شرایط کرونا جلوگیری کند.

نتایج امیدوار کننده تاثیر ویتامین دی در درمان کرونا

نتایج این مطالعه بعلاوه نشان می دهد که لوسترول که بخشی از خانواده ویتامین D از ترکیبات استروئیدی است، که در اثر واکنش شیمیایی در بدن با استفاده از نور فراوری می گردد، برای جلوگیری از کرونا عمل می نماید.

به گفته تیم محققان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام، مرکز تحقیقات بین رشته ای در Basic، متابولیت های ویتامین D و لومسترول قادر به انسداد دو آنزیم خاص (RdRP و Mrpo) هستند که برای چرخه زندگی SARS-CoV-2 مورد احتیاج است.

دکتر آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی، در سپتامبر 2020 پیشنهاد کرد که ویتامین D می تواند به مبارزه با کووید -19 یاری کند.

در این مطالعه تازه، دانشمندان توانستند ثابت نمایند که مشتقات تازه و فیزیولوژیکی ویتامین D و لوسترول بر روی چندین هدف عمل می نمایند و نشان می دهد که ممکن است در برابر گونه های اصلی و جهش یافته SARS-CoV-2 مؤثر باشد.

سایر مزایای ویتامین D که به وسیله محققان ذکر شده است

محققان در این مطالعه می گویند که یافته های آن ها به شرح مکانیسم احتمالی این امر منجر می گردد که چرا سطوح پایین ویتامین D باعث ایجاد عفونت Covid-19 و پیامد های بد در بعضی افراد می گردد.

این موضوع با سایر مطالعاتی که ارتباط بین کمبود ویتامین D و پیامد های بد بیماری کرونا را نشان می دهند ارتباط دارد. مطالعات بیشتر و آزمایشات بالینی برای آزمایش اثر ویتامین D و لوسترول به اسم یک درمان ضد کرونا در حیوانات و انسان ها برنامه ریزی شده است.

منبع: همگردی

به "نتایج امیدوار کننده تاثیر ویتامین دی در درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج امیدوار کننده تاثیر ویتامین دی در درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید