ناشران آمریکایی در مقابل کتابفروشان

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، کتابفروشان آمریکایی از بازار کتاب سال جاری رضایت ندارند و این درحالی است که ناشران آمریکایی از ثبات نسبی بازار کتاب در سه ماهه نخست سال جاری خبر داده بودند.

ناشران آمریکایی در مقابل کتابفروشان

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گودایریدر، کتابفروشان آمریکایی در شش ماه نخست سال 2019 چندان از فروش کتاب های چاپی در این کشور رضایت ندارند. این درحالی است که ناشران آمریکایی از ثبات نسبی بازار کتاب در سه ماهه نخست سال جاری خبر داده بودند.

طبق آمارهای به دست آمده از کتابفروشی های مستقل در آمریکا در شش ماهه نخست سال حدود 5درصد کاهش در فروش کتاب های چاپی مشاهده شده است. سال گذشته کتابفروشان آمریکایی به خاطر وجود کتاب های سیاسی سال بهتری را تجربه نموده بودند.

اتحادیه ناشران آمریکا از فروش بالای کتاب الکترونیک در فروشگاه آنلاین آمازون خبر می دهد. در گزارش سالیانه این اتحادیه آورده شده است که میزان فروش و دانلود کتاب الکترونیک در سایت آمازون در دو سال اخیر رشد داشته است.

تحلیلگران بازار کتاب اعتقاد دارند ارائه نسخه های جدید کتابخوان کیندل توسط آمازون در افزایش فروش کتاب های صوتی و دیجیتال تاثیر عمده ای داشته است. در نسخه های جدید این دستگاه کاربران قادر هستند به طور مستقیم کتاب های صوتی را دانلود و گوش نمایند. ابزارهای جانبی دستگاه های جدید کیندل به کاربر اجازه می دهد در هر لحظه و زمان کتاب صوتی خود را با هدفون های وایرلس گوش نمایند و این جذابیت موجب گرایش بیشتر به سمت کتاب های صوتی و همچنین دیجیتال شده است. البته سهم شرکت های اپل و کوبو را نیز در این بازار نباید دستکم گرفت.

طبق گفته اکثر ناشران آمریکایی سه ماهه نخست سال جدید میلادی را می توان فصل دیجیتالی حوزه کتاب و صنعت چاپ و نشر دانست چون درآمد زیادی از راه فروش این کتاب ها نصیب ناشران نموده است. به گفته ناشران سه ماهه دوم سال 2019 نیز فصل خوبی برای فروش کتاب های صوتی و الکترونیک بوده است که فروش کتاب های صوتی نسبت به سه ماهه اول سال جدید دو برابر شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ناشران آمریکایی در مقابل کتابفروشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناشران آمریکایی در مقابل کتابفروشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید