موضع متناقض وزارت بهداشت و هلال احمر درباره تأثیر یک دارو بر کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، در حالی که سخنگوی وزارت بهداشت اعلام نموده است داروی تامی فلو تأثیری در زمینه پیشگیری و درمان کرونا ندارد، سرپرست جمعیت هلال احمر از واردات 2 میلیون کپسول تامی فلو تا انتها هفته جاری به کشور اطلاع داد.

موضع متناقض وزارت بهداشت و هلال احمر درباره تأثیر یک دارو بر کرونا

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ شخصی امیر، کریم همتی، سرپرست جمعیت هلال احمر از واردات 2 میلیون کپسول تامی فلو و 600 هزار قرص کلترا از سوی سازمان تدارکات پزشکی این جمعیت تا سرانجام هفته جاری به کشور اطلاع داد.

وی ادامه داد: هلال احمر با یک برنامه ریزی اقتضایی و به صورت جدی وارد بحث کرونا شده تا بخشی از بار این بحران را از دوش دولت، وزارت بهداشت و کشور را بردارد.

اعلام خبر واردات 2 میلیون کپسول تامی فلو در حالی است که سخنگوی وزارت بهداشت، صبح امروز با بیان اینکه تامی فلو یا oseltamivir مهارکننده رقابتی آنزیم نورآمینیداز ویروسی است، تأکید کرد: مطابق آنالیز های اجرا شده این دارو در پیشگیری یا درمان کرونا تأثیری ندارد.

جهانپور ضمن اعلام این خبر، اضافه نمود: این موضوع در کمیته های علمی، آنالیز و در کمیته درمان ستاد ملی مقابله با کرونا نیز مطرح شد و حسب آخرین اطلاع، از پروتکل درمان کووید 19 حذف شد.

تناقض در عملکرد هلال احمر و وزارت بهداشت نشانگر نبود یک هماهنگی مناسب بین بخشی و عدم ابلاغ به موقع بخشنامه ها و پروتکل های مرتبط با کرونا، به نهاد های مربوط و دخیل در امر واردات دارو است. وزارت بهداشت در شرایط حساس کنونی باید با برنامه ریزی دقیق و ایجاد هماهنگی بین بخشی مناسب، از هدررفت زمان و منابع اقتصادی پیش از آن که دچار بحران جدی شویم، جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موضع متناقض وزارت بهداشت و هلال احمر درباره تأثیر یک دارو بر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع متناقض وزارت بهداشت و هلال احمر درباره تأثیر یک دارو بر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید