موزه کاپیتولین در رم

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، رم پایتخت ایتالیا بزرگ ترین شهر این کشور است. در این شهر باستانی موزه های زیادی هست که یکی از آن ها موزه کاپیتولین می باشد. این موزه مجموعه از آثار هنری و باستان شناسی است که در بالای تپه ای در رم قرار گرفته است. موزه از سه ساختمان اصلی تشکیل شده که هر کدام از آن ها در دوره های مختلف زمانی ساخته شده اند. در این موزه می توانید شماری از بهترین مجسمه های تاریخی را پیدا کنید، اگر می خواهید از موزه کاپیتولین در رم بیشتر بدانید در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

موزه کاپیتولین در رم

موزه کاپیتولین که ساخت آن به سال1471برمی گردد، از جمله قدیمی ترین موزه های عمومی در دنیا است. کلکسیون مجسمه های کلاسیک، یکی از بهترین های ایتالیا است که شامل نمونه های مورد توجه عموم مردم همچون لوپا کاپیتولینا (گرگ کاپیتول)، مجسمه رومولوس و ریموس پایین یک گرگ، و گالاتا مورنته (فرانسوی در حال مرگ)، تصویری محرکت از یک جنگجوی فرانسوی در حال مرگ می گردد. همچنین، گالری عکس ترسناکی با شاهکارهایی همچون تیتان، تینتورتو، روبنس و کاراواجو نیز وجود دارد. زمانی که نمایشگاهی موقت دائر باشد قیمت بلیط افزایش می یابد

ورودی موزه، در پالازو دی کونزرواتوری واقع است جایی که صندلی اصلی مجموعه مجسمه ها در طبقه 1 و پیناکوتکا (گالری عکس) در طبقه 2 را خواهید یافت.

قبل از اینکه به طبقه بالا برسید لحظه ای را صرف تحسین سنگ تراشی باستانی در اطراف حیاط طبقه نمایید که مهمترین آنها، سر، دست و پای یک ماموت هستند. تمام این ها مربوط به مجسمه ای با ارتفاع 12متر از کنستانتین هستند که در ابتدا در کلیسای دی ماسنزیو در میدان روم برجا بود.

از میان مجسمه های طبقه 1، اتروسک لوپا کاپیتولینا معروف ترین است. گرگ برنزی اهدا شده به مردم روم توسط سیکتوس IV در5 قرن قبل از میلاد نمادی ازنگهبان های کوچک او هستند که در سال1471، اضافه شدند. دیگر موارد برجسته شامل اسپینارو، برنز ظریف قرن 1 پیش از میلاد از پسری در حال خارج کردن خار از پای او و مدوزای جیان لورنزو برنینی است. همچنین در این طبقه در اسدرا دی مدرن مارکو اورلیو بخش اصلی مجسمه سوار بر اسب دیده می گردد که در خارج محوطه در پیازا دل کامپیدوگلیو ایستاده است.

در طبقه بالا مجموعه عکس موزه در پیناکوتئا در معرض نمایش است. هر اتاق شاهکارهایی را در خود جای داده اما دو مورد برجسته تر هستند: سالا پیترو دا کورتونا، با مشخصه تصویر معروف پیترو دا کورتونا از سابین دله راتو (تجاوز به زنان سابین) و سالا سانتا پترونیلا، که پس از نقاشی بزرگ گوئرسینو، سپلیمنتو دی سانتا پترونیلا (تدفین سنت پترونیلا) معروف شد. این سالن دو اثر مهم توسط کاراواجیو را به رخ می کشد: لا بونا ونتورا که کولی متظاهر به فال خوانی دست مردی جوان را نشان می دهد، اما در واقع در حال سرقت انگشتر اوست و سان جیووانی باتیستا که تصویر نفسانی و غیر معمولی از قداست عهد جدید است.

یک راهرو پالازو دی کونزرواتوری را به پالازو نوئوا در طرف دیگر مربع به وسیله تابولاریوم که آرشیو مرکزی روم باستان است در زیر پالازو سناتوریا، مرتبط می نماید.

پالازو نوئوا شامل چند ایستگاه نمایشگاهی واقعی می گردد. مهم ترین آنها گالاتا مورنته است، نسخه رومی از یک اصل یونانی 3 قرن پیش از میلاد، که بطور ملموسی غم و اندوه جنگجوی فرانسوی در حال مرگ را به تصویر می کشد. یکی دیگر از قطعات مجازی فوق العاده منری کپیتالئنیا (کاپیتولین ونوس) است که تصویری متین و زیبا دارد.

منبع: الی گشت

به "موزه کاپیتولین در رم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه کاپیتولین در رم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید