منع مسافران نوروزی از ورود به استان های همجوار و شلوغی لرستان، اجازه اسکان به مسافران داده نمی شود

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، با وجود آن که از حدود یک ماه پیش تا به امروز مسئولان از یکسو و کادر درمانی از دیگر سو تاکید دارند که مردم در نوروز 99 به سفر نروند اما بازهم شاهد بستن کوله بار سفر توسط بسیاری از افراد هستیم. در این میان تعداد زیادی از استان های کشور به منظور کنترل ورود مسافران نوروزی نه تنها درصدد محدود کردن تردد مسافران برآمده اند بلکه برخی از مبادی ورودی استان ها و شهرهای پر مسافر خود را نیز مسدود کردند. البته اینگونه که به نظر می آید مسافران نوروزی با دیدن بسته شدن مبادی ورودی شهر مقصد خود بازهم دست از سفر نکشیده اند و راه را به سمت مقصدی دیگر کج کرده اند.

منع مسافران نوروزی از ورود به استان های همجوار و شلوغی لرستان، اجازه اسکان به مسافران داده نمی شود

سیدامین قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان با اشاره به آن که این استان یک استان ترانزیتی است، شرح داد: نمی توانیم جلوی مسافران را در مبادی ورودی بگیریم چراکه استان لرستان یک استان ترانزیتی است و هر مسافری می تواند با هر هدفی به آن سفر یا از آن رد شود. برخی مسافران برای حمل بار و برخی دیگر برای رسیدن به مقصدی دیگر از لرستان عبور می کنند و البته برخی نیز از مسافران لرستان هستند. در این میان شاهد تعدادی از مسافران هستیم که برای اقامت به لرستان سفر کرده اند این درحالی است که امکان اقامت در این استان فراهم نیست و مسافران را پذیرش نمی کنیم.

او ادامه داد: تعداد زیادی از مسافران لرستان نیز برای دید و بازدید اقوام و خانواده خود سفر کرده اند. در این میان اطلاع دقیقی درخصوص احتمال اقامت برخی دیگر از مسافران نداریم. البته چندین اقامتگاه و کمپ های احتمالی در کنار دریاچه ها، پارک ها و... را جمع کردیم و اجازه فعالیت به آن ها داده نشد. حتا یک چادر برپا نشده است. بیشتر افرادی که وارد استان شدند با دیدن آنکه هیچ خدماتی دریافت نمی کنند کمتر از نیمروز از استان خارج می شوند.

باتوجه به آنکه استان لرستان ازجمله استان های مقصد اکوتوریست است این بیم می رود که مسافران برای اقامت و زدن کمپ و چادر راهی طبیعت و البته آبشارهای لرستان شوند، قاسمی دراین خصوص گفت: مسیرهای دسترسی به آبشارهای معروف استان را مسدود کردیم و خدمات ارائه نمی شود. از مردم خواهش می کنیم استان لرستان را به عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند و اجازه دهند بعد از عبور از بحران میزبان آنها باشیم.

اختصاص 3 هتل برای گذراندن دوره نقاهت بیماران کرونایی

اسکندر فلاحوندچگنی، معاون گردشگری استان لرستان با اشاره به آن که از نخستین روز فروردین ماه باتوجه به بسته بودن مبادی ورودی به خوزستان و برخی از استان های همجوار شاهد حضور مسافران نوروزی در استان لرستان هستند، به ایلنا گفت: تعدادی از مسافران که به استان های همجوار لرستان سفر کردند و اجازه ورود به آن ها داده نشد، به سمت لرستان آمدند. حتا باخبر شدیم که برخی مسافران به سمت اندیمشک رفتند و چون نتوانستند ورود کنند به سمت لرستان آمدند. اما باتوجه به تاکیدات ستاد ملی کرونا، لرستان نیز از پذیرش مسافران امتناع می کند و اجازه اسکان به مسافران نمی دهیم. حتا به ناظران و کارشناسان امر اعلام کردیم تا در صورت دیدن مسافران، اجازه اسکان به آنها داده نشود. به دلیل شیوع ویروس کرونا تمام تاسیسات گردشگری در استان تعطیل شده اند. حتا طی روزهای گذشته در پیام هایی جداگانه اعلام کردیم که در نوروز 99 هیچگونه خدماتی به گردشگران ارائه نمی دهیم و از آنها درخواست کردیم که به لرستان سفر نکنند.

به گفته او، باتوجه به حضور مسافران نوروزی در استان لرستان، نظارت ها درخصوص عدم اقامت مسافران در مراکز اقامتی غیرمجاز، پارک ها و... بیشتر شده است. در این میان چندین مورد اقامت غیرمجاز گزارش شد که مورد پیگیری قرار گرفت. البته همواره برخی تخلفات نیز وجود دارد که واحدهای نظارتی متوجه نمی شوند اما به جد پیگیر هستیم.

فلاح وند با اشاره به آن که استان لرستان، خرم آباد و بروجرد ازجمله مسیرهای ترانزیتی کشور هستند و احتمال دارد بسیاری از مسافرانی که به این استان آمده اند، عبوری باشند، گفت: درحال حاضر آمار دقیقی از حضور مسافران نوروزی در لرستان نداریم. ضمن آنکه اجازه اسکان به آنها داده نمی شود. مسافران نوروزی فراموش نکنند که با انجام این سفرها، بهبود و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را چندین ماه به تعویق می اندازند. بنابراین از آنها درخواست داریم در خانه هایشان بمانند و سفر نکنند.

معاون گردشگری استان لرستان در ادامه از اختصاص 3 هتل از استان به گذراندن دوره نقاهت بیماران کرونایی خبر داد و گفت: این هتل ها در حالت استندبای قرار دارند تا شاید در صورت نیاز بیماران کرونایی دوره نقاهت خود را در این هتل ها بگذرانند. اما تا به امروز هیچ پذیرشی نداشتند.

فلاح وند همچنین با اشاره به آنکه نوروز سال گذشته(98) بیشتر مراکز اقامتی استان با ضریب اشغال 100 درصد فعال بودند، گفت: امسال نیز شاهد رزرو بسیاری از مراکز اقامتی توسط گردشگران و تورهای گردشگری بودیم اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمام قرادادها حتا درخصوص قطار گردشگری لرستان نیز کنسل شد. تمام هتل ها نیز کنسلی رزروها را بدون کسر جریمه به مسافران بازگرداندند.

ایلنا

منبع: گردشبان

به "منع مسافران نوروزی از ورود به استان های همجوار و شلوغی لرستان، اجازه اسکان به مسافران داده نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع مسافران نوروزی از ورود به استان های همجوار و شلوغی لرستان، اجازه اسکان به مسافران داده نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید