مشاور اشرف غنی: فهرست منتشر شده از هیئت مذاکره کننده با طالبان را تایید نمی کنیم

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، مشاور اشرف غنی با اشاره به فهرستی از هیئت مذاکره کننده افغانستان با گروه طالبان گفت که حدس رسانه ها درباره هیئت مذاکره کننده با طالبان صحت ندارد.

مشاور اشرف غنی: فهرست منتشر شده از هیئت مذاکره کننده با طالبان را تایید نمی کنیم

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ شخصی امیر، وحید عمرمشاور ارشد اشرف غنی در امور روابط عمومی و راهبردی گفت که مسئولیت تشکیل هیئت مذاکره کننده با طالبان با دولت افغانستان است و این هیئت همزمان با شروع گفت وگوها به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی با اشاره به فهرست اعضای تیم مذاکره کننده با طالبان که در رسانه ها منتشر شده بود نیز گفت: صحت آن را نمی توانیم تایید کنیم، هیئت تشکیل شده، هر زمانی که تاریخ و مکان مذاکره معین گردد و قرار این باشد که هیئت آماده مذاکرات گردد آن موقع ما ترکیب هیئت را اعلام می کنیم.

رسانه های افغانستان روز گذشته به نقل از منابعی اسامی اعضای هیئت مذاکره کننده با طالبان را منتشر نموده بودند که شامل باتور دوستم، کریم امین، ضرار مقبل، محمد ناطقی، رسول طالب، حبیبه سرابی، کلیم الله نقیبی، جنرال ایوب انصاری، اورزلا نعمت،نادر نادری، متین بیگ، زینب موحد، عنایت الله بلیغ، شریفه زرمتی و عبدالهادی ارغندیوال بود.

وحید عمر پیش از این نیز گفته بود که فهرست هیئت مذاکره کننده با طالبان نهایی شده است اما جزئیات بیشتری درباره آن ارائه نکرد.

عبدالله عبدالله نیز در واکنش به افشای این فهرست گفته بود: شاید تعدادی از این چهره ها شامل هیئت باشند، اما این فهرست از دولت فراگیر نمایندگی نمی کند و مورد تأیید ما نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مشاور اشرف غنی: فهرست منتشر شده از هیئت مذاکره کننده با طالبان را تایید نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور اشرف غنی: فهرست منتشر شده از هیئت مذاکره کننده با طالبان را تایید نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید