مردم سوئیس با خروج از پیمان شنگن مخالفند

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، نتایج همه پرسی جدید در سوئیس نشان داد که رای دهندگان این کشور با خروج از پیمان شنگن مخالف هستند.

مردم سوئیس با خروج از پیمان شنگن مخالفند

به نقل از گاردین، نتایج جدیدترین همه پرسی در سوئیس نشان می دهد که رای دهندگان این کشور با خروج از پیمان موسوم به توافق نامه شنگن که اجازه رفت وآمد آزادانه افراد به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را می دهد، مخالفند.

بر پایه نتایج رسمی، 63 درصد از شرکت کنندگان در این همه پرسی خواهان ادامه اجرای معاهده رفت و آمد آزاد با اتحادیه اروپا شده اند و تنها 37 درصد از مردم این کشور با لغو این معاهده که مورد حمایت راست گرایان سوئیس بود، موافقت نموده اند.

نظرسنجی های صورت گرفته تا پیش از برگزاری این همه پرسی از احتمال شکست این طرح با رای مخالف 65 درصد شهروندان سوئیس حکایت داشت.

سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست اما در حال حاضر تردد آزادانه شهروندان این کشور و اتباع ساکن کشورهای عضو اتحادیه به وسیله مرزهای مشترک آنها برقرار است.

حامیان لغو این معاهده معتقد بودند که کنترل مرزهای سوئیس این امکان را به دولت این کشور خواهد داد تا در مهار مهاجرت پیروز تر عمل کند و اختیار انتخاب مهاجران مدنظر خود را در دست بگیرد. طرح جنبش ضد آزاد به سوئیس اجازه می دهد مرزهای خود را کنترل کند و فقط مهاجران مورد نظر خود را انتخاب کند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین

به "مردم سوئیس با خروج از پیمان شنگن مخالفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم سوئیس با خروج از پیمان شنگن مخالفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید