محمودزاده: گندم های ترکیب شده با فضولات حیوانی بلا استفاده است

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس در مورد آلودگی سیلوهای گندم دولتی به فضولات حیوانی در گنبد کاووس گفت: اگر فضولات حیوانی با گندم سیلوها مخلوط شده باشد، باید بگویم که کل محموله سیلو آلوده و بلااستفاده برای انسان است.

محمودزاده: گندم های ترکیب شده با فضولات حیوانی بلا استفاده است

جلال محمودزاده در گفت وگو با وبلاگ شخصی امیر در مورد آلودگی سیلوهای گندم دولتی به فضولات حیوانی گفت: این اتفاق، اتفاق جدیدی نیست. سالهای گذشته همین گندم ها را با شن، خاک یا ماسه مخلوط می کردند و هیچ کس هم بر آنها نظارت نمی کند. خبر گنبد کاووس هم موثق است.

کننده مردم مهاباد در مجلس در پاسخ به این پرسش که چرا این اتفاقات در کشور می افتد؟ اظهار کرد: موانع نظارتی بسیار ضعیف هستند و این باعث می شود که عده ای سودجو با سوء استفاده از شرایط دست به هر عملی بزنند. با این افراد برخورد هم نمی کنند. سابقا شاهد بودم که افرادی که در بحث گندم مقصر شناخته می شدند را به عنوان کارمند نمونه معرفی می کردند. متاسفانه بحث سیلو، غله و گندم و خدمات بازرگانی در این زمینه مسائل زیادی دارد. واگذاری این سیلوها مسائل زیادی دارد. این واگذاری ها شفاف نیست.

محمود زاده تاکید کرد: اگر فضولات حیوانی با گندم سیلوها مخلوط شده باشد، باید بگویم که کل محموله سیلو آلوده و بلااستفاده برای انسان است. اگر شن و ماسه با گندم مخلوط می شد می توانستیم از طریق روش های نوین تجزیه و تطهیر، گندم های آلوده را به چرخه غذایی مردم برگردانیم. الان اما کل این سیلوها آلوده است. این افراد به قوت مردم هم رحم نکردند.

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، به نقل از رئیس کل دادگستری استان گلستان، مدیر غله گنبد کاووس و تعدادی از کارکنان سیلوی این شهرستان دستگیر شدند. این افراد فضولات حیوانی را با گندم ترکیب و سپس روانه سیلوی دولتی می کردند و از این راه میلیاردها تومان به جیب زده بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "محمودزاده: گندم های ترکیب شده با فضولات حیوانی بلا استفاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمودزاده: گندم های ترکیب شده با فضولات حیوانی بلا استفاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید