لطف الله نسبی: حیف شد، تاریخ سازی نکردیم، سیستم مسابقات ناعادلانه است و از آن لطمه خوردیم

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، سرمربی تیم ملی تنیس روی میز گفت: سیستم برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا ناعادلانه است و همین مسئله مانع از تاریخ سازی ما شد.

لطف الله نسبی: حیف شد، تاریخ سازی نکردیم، سیستم مسابقات ناعادلانه است و از آن لطمه خوردیم

جمیل لطف الله نسبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ شخصی امیر، درباره عنوان هفتمی تیم ملی مردان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و عملکرد این تیم گفت: 6 تیم برتر در مرحله مقدماتی و حذف حضور ندارند، اما سایر تیم ها باید این دو بخش را پشت سر بگذارند تا به وارد مرحله یک چهارم نهایی شوند. ما دو روز قبل ساعت 12 بازی بحرین و ساعت 16 با کره شمالی بازی کردیم که دیدار بسیار سنگینی بود و به لطف فزونی در همین مسابقه جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی را کسب کردیم. بازیکنان پس از این برد دلچسب بسیار خسته بودند، اما ساعت 20 باید برای صعود به نیمه نهایی به مصاف چین تایپه می رفتیم.

وی اضافه نمود: ما پنجمین بازی خود در مسابقات و سومین بازی در یک روز را مقابل چین تایپه برگزار کردیم و این وضعیت باعث خستگی روحی و جسمی بازیکنان شده بود، اما چین تایپه اولین دیدارش در این تورنمنت را برگزار کرد و بازیکنانش سرحال و آماده بودند. دیدار با کره شمالی واقعاً بازیکنانم را خسته کرد و نای رقابت نداشتند. اگر دیدار با چین تایپه فردایش برگزار می شد و ملی پوشان فرصت استراحت داشتند، می توانستیم پیروز شویم و به نیمه نهایی برویم. واقعاً حیف شد، می توانستیم تاریخ سازی کنیم. خستگی زیادی روی دوش بازیکنان بود، به طوری که نوشاد در دیدار با حریف اگر این شرایط را نداشت، برنده می شد و تیم ملی هم به پیروزی می رسید.

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ادامه داد: ما از سیستم برگزاری مسابقات لطمه خوردیم و این سیستم ناعادلانه است. تیم های قوی تر بازی ندارند، اما بقیه باید بازی های سختی را پشت سر بگذارند و بلافاصله هم مقابل حریفان قدرتمند قرار بگیرند. در واقع این سیستم به ضرر تیم های دسته های پایین تر است.

لطف الله نسبی بیان کرد: دیدار با هنگ کنگ هم بسیار عجیب بود. متاسفانه داوران خراب کردند، به طوری که از نوشاد چند خطای سرویس گرفته شد که درست نبود. داوران همچنین کارت زرد و قرمز هم دادند. این اشتباهات برای تیم حریف هم بود و منجر به اعتراض من و سرمربی هنگ کنگ شد. این بازی به حاشیه رفت و مسئولان برگزاری مجبور به تغییر داور شدند.

وی گفت: این مسابقات نشان داد که اگر حریفان کمی بخواهند مقابل ایران کوتاه بیایند، می توانیم آنها را شکست بدهیم. تنیس روی میز ایران پیشرفت خوبی داشته است. یک زمانی مربیانی از کره شمالی به ایران می آمدند، اما حالا می توانیم این حریف قدرتمند را شکست بدهیم که این اتفاق بسیار خوبی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لطف الله نسبی: حیف شد، تاریخ سازی نکردیم، سیستم مسابقات ناعادلانه است و از آن لطمه خوردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطف الله نسبی: حیف شد، تاریخ سازی نکردیم، سیستم مسابقات ناعادلانه است و از آن لطمه خوردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید