لزوم تست و نمایش عملکرد ایمنی خودرو های داخلی در تست های معتبر جهانی

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، با وجود اینکه سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد به صورت ماهیانه کیفیت خودرو های تولیدی در هر ماه را گزارش می نماید، اما همیشه مردم باید این کیفیت را در خودرو ببینند و طبق استاندارد ها و تست های بین المللی، عملکرد هر خودرو را مشاهده نمایند.

لزوم تست و نمایش عملکرد ایمنی خودرو های داخلی در تست های معتبر جهانی

به گزارش خودروبانک، متاسفانه در سال های اخیر، خودروسازان داخلی هیچ توجهی به بحث کیفیت و حتی ایمنی در خودرو های خود نداشته اند و حتی کیفیت مونتاژ آن ها هم بسیار پرحاشیه بوده است. اما در این میان برخی از اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت که باید گفت کورسویی برای بهتر شدن کیفیت خودرو های داخلی در سطح جهانی را روشن کرد. به طور مثال خودروسازی سایپا خودروی شاهین سایپا را قبل از ورود به خط فراوری به یکی از کشور های اروپایی ارسال کرد و تایید تست تصادف ECE R95 اروپا را گرفت (تست تصادف شاهین سایپا).

این تست یکی از بخش های اصلی برای صدور مجوز فروش در اروپا است. بعلاوه برای تست عملکرد کیسه های هوا در این خودرو، تست های ECE هم در اروپا انجام شد تا از عملکرد کیسه های هوای شاهین در هنگام تصادف اطمینان حاصل گردد.

البته سایپا به این تست ها هم قانع نبود و بعد از گذراندن تست های داخلی به وسیله رسانه های تخصصی از جمله خودروبانک، عملکرد هر خودرو مورد سنجش نهاده شد و از لحاظ فنی و کیفیتی، بازخورد ژورنالیست ها هم گرفته و تغییراتی همانند بهتر شدن کیفیت داشبورد و یا بهبود عملکرد سیستم پرخوران اعمال شد.

امیدواریم دیگر خودروسازان داخلی هم به این سطح رسیده که حداقل تست های عملکرد محصولات خود را در موسسه های معتبر خارجی قبل از ورود به بازار به نمایش بگذارند تا مصرف کننده نهایی در داخل کشور بتواند با آگاهی بهتر از نظر امنیتی انتخاب خود را انجام دهد.

منبع: فرارو

به "لزوم تست و نمایش عملکرد ایمنی خودرو های داخلی در تست های معتبر جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تست و نمایش عملکرد ایمنی خودرو های داخلی در تست های معتبر جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید