عربستان سعودی مدعی انهدام مین ساخت ایران در دریای سرخ شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، تلویزیون عربستان سعودی مدعی شد که این کشور یک مین دریایی کاشته شده توسط نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن را در دریای سرخ منهدم نموده است.

عربستان سعودی مدعی انهدام مین ساخت ایران در دریای سرخ شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی امیر، تلویزیون عربستان سعودی مدعی شد که یک مین دریایی متعلق به یمنی ها را در جنوب دریای سرخ منهدم نموده است.

شبکه الجزیره به نقل از تلویزیون عربستان سعودی خاطرنشان کرد که یک مین دریایی کاشته شده توسط جنبش الحوثی در جنوب دریای سرخ توسط عربستان سعودی منهدم شده است.

تلویزیون عربستان سعودی ادعا نموده است که این مین کاشته، ساخت ایران است.

ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی اوایل آذر ماه هم مدعی شد که چند مین دریایی ساخت ایران را که توسط جنبش الحوثی یمن در آب های دریای سرخ کار گذاشته شده بودند، منهدم نموده است.

این ائتلاف تا پیش از این مدعی انهدام مجموعه 163 مین دریایی شده است که به گفته آن، توسط انصار الله یمن به صورت خودسرانه کارگذاشته شده بود.

این در حالی است که سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در پاسخ به سوالی در مورد حادثه انفجار و آتش سوزی اخیر یک نفتکش در دریای سرخ گفت: جمهوری اسلامی ایران هرگونه تحرک و اقدام تخریبی علیه امنیت و سلامت دریانوردی و آزادی تجارت بین المللی را مردود می شمارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عربستان سعودی مدعی انهدام مین ساخت ایران در دریای سرخ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی مدعی انهدام مین ساخت ایران در دریای سرخ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید