عربستان، اوضاع وخیم بهداشتی قطیف در سایه شیوع ویروس کرونا و بی اعتنایی آل سعود

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، اهالی قطیف به بهانه مقابله با شیوع ویروس کرونا در عربستان٬ در محاصره شدید امنیتی بوده و حتی در این شرایط از دسترسی به امکانات پزشکی نیز محروم اند.

عربستان، اوضاع وخیم بهداشتی قطیف در سایه شیوع ویروس کرونا و بی اعتنایی آل سعود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شخصی امیر به نقل از پایگاه خبری العهد، استان شیعه نشین قطیف در عربستان سه روز است که به بهانه مبارزه با شیوع ویروس کرونا در محاصره شدید امنیتی قرار گرفته است.

طبق اطلاعات افشا شده از منابع آگاه٬ محاصره امنیتی موسوم به قرنطینه در این استان٬ موجب محرومیت ده ها بیمار مبتلا به بیماری های مزمن از درمان شده؛ چرا که در این منطقه بیمارستان تخصصی برای بیماری های روده و نارسایی های کلیوی و سرطان و .. وجود ندارد و این محاصره شرایط سلامت آنها را به شدت خطرناک می کند.

درهمین راستا دکترفواد ابراهیم از مخالفان برجسته سعودی از عدم وجود بیمارستان های مجهز برای درمان بیماریهای قلبی و کلیوی و سرطان و... شکایت کرده و گفت که سکوت در برابر این شرایط به معنای مرگ است.

نظام سعودی درحالی ادعا می کند برای جلوگیری از شیوع کرونا در این کشور٬ استان قطیف را قرنطینه کرده که اقدامات آن در این منطقه مطابق با هیچ کدام از استانداردهای بین المللی برای مقابله با این ویروس نیست.

آژانس مطبوعاتی فرانسه یک گزارش طولانی درباره شرایط بهداشتی استان قطیف عربستان به ویژه پس از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور منتشر کرد.

دراین گزارش آمده که ساکنان قطیف همچنان و طبق معمول در محدودیت هستند. ابو حسین از اهالی قطیف می گوید همه چیز در این استان عادی است؛ جز اینکه ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کننده در داروخانه ها ناپدید شده اند.

یکی از اهالی دیگر این استان نیز گفت که با این محاصره نمی تواند به مزرعه خود در 65 کیلومتری قطیف که در آنجا مرغ و گوسفند و شتر پرورش داده و حبوبات و سبزیجات می کارد سرکشی کند. وی همچنین می گوید علاوه بر آن 7 کارگر در این مزرعه هستند که نمی توانم حال آنها را جویا شوم٬ در این شرایط من چگونه امرار معاش کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عربستان، اوضاع وخیم بهداشتی قطیف در سایه شیوع ویروس کرونا و بی اعتنایی آل سعود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، اوضاع وخیم بهداشتی قطیف در سایه شیوع ویروس کرونا و بی اعتنایی آل سعود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید