ضرورت همکاری بین المللی در مهار قدرت پلتفرم های آمریکایی در فضای مجازی

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، رئیس ساترا در اجلاس تنظیم گران بین المللی بر ضرورت همکاری های بین المللی تنظیم گران در مهار قدرت بلامنازع پلتفرم های آمریکایی، برقراری تعادل بین حاکمیت رسانه ای کشورها و بهره مندی از منافع فعالیت پلتفرم های بین المللی تاکید نمود.

ضرورت همکاری بین المللی در مهار قدرت پلتفرم های آمریکایی در فضای مجازی

پنجاه و یکمین اجلاس سالانه تنظیم گران بین المللی در فضای مجازی با حضور ساترا و روسای اصلی ترین تنظیم گران رسانه و ارتباطات از نقاط مختلف دنیا به صورت آنلاین برگزار گردید.

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) اعلام نمود: پنجاه و یکمین اجلاس سالانه تنظیم گران بین المللی، سال جاری هم همانند گذشته به وسیله موسسه بین المللی ارتباطات با حضور ساترا و تنظیم گرانی از اقصی نقاط دنیا برگزار گردید.

در این اجلاس موضوعات مختلفی اعم از آینده رسانه های عمومی، مسئله حفاظت از داده ها، مسائل رقابتی و چالش حکمرانی پلتفرم های دیجیتال مورد بحث و گفت وگو نهاده شد. در پنل اختصاصی حکمرانی پلتفرم ها در کنار ساترا، تنظیم گران کشورهای آلمان، ایتالیا، تایلند و نهاد بِرِک (نهاد اتحادیه اروپا برای همگرایی تنظیم گران) شرکت داشتند.

سید محمدصادق امامیان با شرکت در این اجلاس ضمن ارائه اطلاعات از شرایط ویژه ایران و به طور خاص چالش هایی که رسانه های بومی کشور در رقابت با رسانه های بین المللی با آن مواجهند، گفت: معمولا رسانه های بین المللی قانون گریزند و از پاسخ گویی به نهاد حاکمیتی خودداری می ورزند؛ این در حالی است که رسانه های بومی ما نهایت همکاری را با نهادهای حاکمیتی دارند، بنابراین این چالش ها در عمل چالش های مشترکی محسوب می شوند که بیشتر کشورها را مورد تهدید قرار می دهند.

رئیس ساترا در بخشی دیگر با اشاره به نقطه قوت کشورمان در زمینه فعالیت رسانه ها که توجه سایر شرکت کنندگان را به خود معطوف کرد و تاکید بسیاری به آن شد، بیان نمود: ما در ایران برخلاف حوزه شبکه های اجتماعی که با غلبه رسانه های بین المللی توام است، دارای پلتفرم های اشتراک گذاری ویدیویی اختصاصی متعلق به خود هستیم که در بیشتر کشورها وجود ندارند و این موارد به مثابه سرمایه های ملی ایران محسوب می شوند.

وی با برشمردن بعضی از اتفاقات که در سال های اخیر در رسانه های بین المللی اتفاق افتاده اند، تاکید نمود: حذف صفحات حائز اهمیت و مورد توجه مردم ما، ورود به صفحات شخصی، تعلیق و حتی مسدود کردن بعضی از این صفحات، حذف محتوای مهم از منظر فرهنگ ملی و از این دست رخدادها، عملا به این معناست که حاکمیت رسانه ای کشور مورد تعرض واقع شده است.

امامیان با ارائه پیشنهاداتی مانند ضرورت همکاری بین المللی تنظیم گران در مهار قدرت بلامنازع پلتفرم های آمریکایی، برقراری تعادل بین حاکمیت رسانه ای کشورها و بهره مندی از منافع فعالیت پلتفرم های بین المللی به عنوان موضوع اصلی همکاری مشترک تنظیم گران، احترام به حاکمیت ملی و التزام به اصل بی طرفی سیاسی پلتفرم های بین المللی به عنوان پیش شرط مشترک تنظیم گران برای ادامه فعالیت آن ها در کشورهای متبوع به صحبت خود خاتمه داد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "ضرورت همکاری بین المللی در مهار قدرت پلتفرم های آمریکایی در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت همکاری بین المللی در مهار قدرت پلتفرم های آمریکایی در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید