صادرات 88 میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی در شرایط کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: مجموع کالاهای صادراتی خروجی از گمرکات خراسان جنوبی طی فروردین و اردیبهشت ماه امسال 88 میلیون و 161 هزار دلار بوده است.

صادرات 88 میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی در شرایط کرونا

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از فارس، محمدعلی خاشی چهارشنبه 21 خرداد گفت: 20 میلیون و 487 هزار دلار از این صادرات مربوط به کالاهای تولیدی خراسان جنوبی و 67 میلیون و 674 هزار دلار نیز مربوط به کالاهای تولیدی سایر استان ها است که از گمرکات خراسان جنوبی صادر شده است.

وی گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزش 107 درصد و از نظر وزن 37 درصد رشد داشته است، عمده کالاهای صادراتی سال جاری به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، آذربایجان و تایوان رفته است.

خاشی اعلام کرد: تره بار، سیمان، انواع مشتقات سبک و سنگین، گازوئیل، حبوبات، تخم مرغ، جوجه یک روزه، مرغ، خوراک آماده طیور و ایزوگام از جمله کالاهای صادراتی سال جاری بوده است.

وی گفت: طی فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری شش فقره اظهارنامه وارداتی به ارزش 122 هزار دلار و وزن 73 تن تشکیل شده و عمده کالاهای وارداتی به استان شامل ماسک، بذر یونجه، دام و لوازم یدکی بوده است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی از تزانزیت 508 دستگاه کامیون با وزن 13 هزار و 389 تن در دوماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: میزان ترانزیت استان در دوماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد 16 هزار درصد و وزن 20 هزار درصد رشد داشته است.

خاشی افزود: در دوماهه سال جاری 57 مسافر ورودی و 161 مسافر خروجی از گمرک ماهیرود داشته ایم، میزان مسافرین ورودی نسبت به مدت مشابه سال گذشته 98 درصد و مسافرین خروجی 99 درصد کاهش داشته است.

وی گفت: مهمترین اقلام ترانزیت شده به کشور افغانستان از گمرک ماهیرود فوفل، کود اوره و پنل خورشیدی است که از کشورهای اندونزی، چین و ترکمنستان حمل شده است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی با ابراز خرسندی از تعطیل نشدن پایانه مرزی ماهیرود به دلیل شیوع کرونا، عنوان نمود: کرونا در بحث صادرات هیچ گونه محدودیتی برای این استان به وجود نیاورده و کالاها براساس پروتکل های بهداشتی در دو طرف مرز مبادله می شوند.

خاشی از استقرار چهار تیم بهداشتی برای جلوگیری از ویروس کرونا در مرز ماهیرود خبر داد و گفت: همچنین سم پاشی کامیون های ترانزیتی در مرز ماهیرود به صورت مستمر انجام می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "صادرات 88 میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی در شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات 88 میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی در شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید