شرکت گوگل گزارش های تحرکات اجتماعی در دوران عالم گیری COVID-19 را منتشر کرد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، شرکت گوگل با هدف بررسی تاثیر قرنطینه بر تحرکات اجتماعی، نقشه هایی را منتشر می کند. بیماری عالم گیر COVID-19 که بیش از یک میلیون نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده و جان بیش از 53 هزار نفر را تازمان زمان نوشتن این مطلب گرفته است، همچنان در مناطق مختلف جهان رواج دارد.

شرکت گوگل گزارش های تحرکات اجتماعی در دوران عالم گیری COVID-19 را منتشر کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، با توجه با این که هنوز هیچ درمان قطعی و واکسنی برای کرونا کشف نشده است، دولت ها در سراسر جهان دستور تعطیلی داده اند و از شهفرایندان خواسته اند که فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در خانه ها بمانند تا شیوع COVID-19 را مهار کنند؛ و به منظور کمک به مقامات بهداشت عمومی و دولت ها در تشخیص اینکه آیا این اقدامات مؤثر است، غول جستجوی اینترنتی گوگل گزارش های تحرک جامعه COVID-19 را برای 131 کشور و منطقه منتشر کرد.

این گزارش ها فرایند حرکت حرکات را به مرور زمان براساس جغرافیا، در مکان های مختلف مانند پارک ها، ایستگاه های حمل و نقل، محل کار، اقامتگاه ها و خرده فروشی و تفرجگاه ها نشان می دهد. این که این مکان ها چقدر شلوغ بوده و در پاسخ به قرنطینه مردم چقدر همکاری کرده اند می تواند به سیاستمدران کمک می کند نقشه هایی جدی تر بکشد.

گوگل می گوید این بینش ها با جمع آوری داده های ناشناس و جمع شده از کاربرانی تشکیل شده است که تنظیمات سابقه موقعیت مکانی را در تلفن های هوشمند خود فعال کرده اند. گوگل می گوید این فرایند تحرکات طی چند هفته ارائه می شود و آخرین اطلاعات آن دو تا سه روز است.

با تهیه این داده ها، گوگل همچنین امیدوار است که مدیریت همه گیر COVID-19 را برای مسئولان و مسئولان بهداشت عمومی آسانتر کند. به عنوان مثال، اگر مردم به طور مداوم از مراکز حمل و نقل مانند ایستگاه های راه آهن بازدید می کنند، مقامات دولتی می توانند قطار های بیشتری ارائه کنند تا فضای بیشتری بین مسافران برای فاصله اجتماعی فراهم شود. علاوه بر این، گوگل همچنین در تلاش برای درک بهتر و پیش بینی بیماری همه گیر، با چند اپیدمیولوژیست مشغول به کار در COVID-19 همکاری می کند.

منبع: انتخاب

به "شرکت گوگل گزارش های تحرکات اجتماعی در دوران عالم گیری COVID-19 را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت گوگل گزارش های تحرکات اجتماعی در دوران عالم گیری COVID-19 را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید