روحانی: تا پیروزی نهایی بر تروریسم، کنار ملت و دولت سوریه می ایستیم

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، رئیس جمهور گفت: ایران تا پیروزی نهایی بر تروریسم، بازگشت آوارگان و بازسازی سوریه، کنار ملت و دولت سوریه می ایستد.

روحانی: تا پیروزی نهایی بر تروریسم، کنار ملت و دولت سوریه می ایستیم

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ شخصی امیر، حسن روحانی رئیس جمهور روز سه شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید سوریه در تهران، با تسلیت درگذشت ولید معلم وزیر امور خارجه فقید سوریه و قدردانی از تلاش های او در جهت تحکیم و تقویت روابط دو کشور افزود: ایران در عرصه فعالیت های دیپلماتیک و به ویژه در چارچوب مذاکرات آستانه به تلاش های خود برای استقرار کامل ثبات و آرامش در سوریه ادامه خواهد داد.

وی روابط ایران و سوریه را در طول تاریخ راهبردی، محبت آمیز و برادرانه توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر که ملت سوریه در سنگر دفاع از حق و حقیقت و مبارزه با تروریسم بودند، همواره حامی آن ها بوده و تا پیروزی نهایی بر تروریسم، بازگشت آوارگان و بازسازی این کشور نیز کنار ملت و دولت سوریه خواهد ایستاد.

شفیق دیوب سفیر جدید سوریه در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور، گفت: دولت و ملت سوریه، خواهان حفظ همه دستاورد های ارزشمندی هستند که در طول 4 دهه گذشته در روابط راهبردی با جمهوری اسلامی ایران حاصل شده است.

وی با قدردانی از همراهی ملت و دولت ایران با ملت سوریه در روز های سخت افزود: سوریه همچنان در حال مبارزه با تروریسم و اشغالگری در تمام ابعاد و اشکال آن است. سوریه در کنار دوستانی، چون ایران دستاورد های بزرگی در مقابله با تروریسم به دست آورده، اما همچنان کار های زیادی نیز برای انجام دادن پیش روی ما واقع شده است.

سفیر جدید سوریه همچنین با تشکر از فعالیت های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای برقراری صلح و ثبات کامل در سوریه، بازگشت آوارگان و به نتیجه رسیدن تلاش های کمیته قانون اساسی این کشور گفت: سوریه خود را به امنیت و ثبات منطقه متعهد می داند و در برابر هر اقدام، طرح و توطئه ای که امنیت و ثبات منطقه را هدف قرار داده باشد، ایستادگی خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روحانی: تا پیروزی نهایی بر تروریسم، کنار ملت و دولت سوریه می ایستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: تا پیروزی نهایی بر تروریسم، کنار ملت و دولت سوریه می ایستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید