روایت احسان حدادی از ابتلایش به کرونا، تعویق المپیک اتفاق بدی بود

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، احسان حدادی در خصوص نحوه ابتلایش به ویروس کرونا گفت: روزهای نخست سال نو بود که متوجه شدم حال مساعدی ندارم و آنچه دچار آن شده ام، فراتر ازیک سرماخوردگی عادی است. درست در همان روز در مصاحبه با یکی ازخبرنگاران این موضوع را عنوان نمودم. با شروع علائم بلافاصله سرپرست فدراسیون و دکتر اشکان اردیبهشت رئیس کمیته پزشکی فدراسیون با من تماس گرفتند و مراحل درمان من به همراهی دکتر اردیبهشت جهت نمونه گیری و تست کرونا انجام شد. سی تی اسکن ریه و آزمایش های لازم و همچنین ویزیت متخصص عفونی توسط دکتر صالحی انجام و ادامه یافت و با تشخیص کرونا در منزل قرنطینه و درمان شروع شد. جناب آقای مبینی هر روز پیگیر حالم بودند که از ایشان و پیگیری های مکرر دکتر اردیبهشت تشکر می کنم. همین طور از مساعدت های ویژه فدراسیون پزشکی ورزشی و دانشگاه علوم پزشکی تهران در طی دوره درمان تشکر ویژه دارم.

روایت احسان حدادی از ابتلایش به کرونا، تعویق المپیک اتفاق بدی بود

وی ادامه داد: این بیماری یک شوخی نیست و می تواند شما را درگیر کند. هرکسی که باشید باید درخانه بمانید و توصیه ها را جدی بگیرید. شاید بعضی فکر می نمایند اینگونه بیماری ها فقط برای دیگران اتفاق می افتد، اما اینگونه نیست. شما در هر جایگاهی و درهرکجای جهان که باشید می توانید دچاراین بیماری شوید.

حدادی در پاسخ به این پرسش که پیشگیری های لازم را برای مبتلا نشدن انجام می دادید یا نه؟ شرح داد: بله مراقبت می کردم، ضد عفونی مداوم دست ها و استفاده از دستکش و همچنین استفاده از ماسک در محیط های شلوغ را رعایت می کردم، اما به هر ترتیب مبتلا شدم و روزهای خیلی سخت را پشت سرگذاشتم. حالی را تجربه کردم که علی رغم انجام چندین عمل جراحی و توانایی بدنی که دارم تجربه نکرده بودم و همواره خیلی زود به فرایند عادی زندگی برمی گشتم. درهیچ یک از جراحی ها شرایط آنقدرسخت نبود، که دو هفته کامل در منزل خانه نشین باشم. نفس کشیدن برایم سخت بود اما خودم را نباختم. ترس دشمن اصلی شما در مواجهه با این بیماری است، اگر بترسید نمی توانید بر این بیماری غلبه کنید. بیش از هر چیزی روحیه خوبم به من یاری کرد. البته متأسفانه پدرم هم کمی زودتر از من به این ویروس مبتلا شده بود و تمام بار سخت پرستاری در زمان درمان در منزل بر عهده مادرم بود و ایشان به تنهایی این مسئولیت سخت را عهده دار شد. رعایت مسائل قرنطینه و بهداشتی داخل منزل از موارد دیگری بود که در این مدت بطور جدی انجام و زحمات مادر را دوچندان نمود و جهت پرستاری بی دریغ طی این مدت از ایشان متشکرم.

تنها مدال آور دو و میدانی ایران در بازی های المپیک نسبت به واکنش افراد مختلف از اقصی نقاط جهان، به بیماری اش گفت: از فدراسیون جهانی دوومیدانی به من ایمیل زدند و ابراز امیدواری کردند که بتوانم خیلی زود فرایند بهبودی را طی کنم. همچنین مدیر اجرایی بازی های المپیک توکیو، دیگر دوستانم از لهستان، آمریکا، اروپا، آفریقا و تمامی نقاط جهان برایم پیغام هایی با آرزوی بهبودی ارسال کردند. همینطور بسیاری از دوستان در داخل کشور اعم از رؤسای فدراسیون ها، قهرمانان دیگر رشته ها، مقام های لشگری و کشوری با من تماس گرفتند اما به دلیل حال بد نتوانستم جوابگو باشم و از آنها متشکرم.

نماینده اول دو و میدانی ایران در المپیک 2020 توکیو در مورد به تعویق افتادن بازی های المپیک به دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت: متاسفانه اتفاق خوبی نبود. حداقل از نگاه یک ورزشکار که به صورت حرفه ای برای حضور در میادین جهانی کوشش می نماید و سعی دارد تا پیک آمادگی خود را برای یک تاریخ تعیین قرار دهد، این اتفاق خوشایند نیست. هر چند شاید برای غیر حرفه ای ها یک نوع زمان خریدن باشد. به هر حال چاره ای جز تعویق وجود نداشت و این یک امر اجتناب ناپذیر بود.

امید کسب مدال دو و میدانی ایران در بازی های المپیک توکیو درخاتمه گفت: تا بهبودی کامل و بر طرف شدن ویروس کرونا تمرینات را شروع نخواهم کرد، تحمل می کنیم به امید اینکه هر چه زودتر این بیماری ریشه کن گردد. از مردم عزیزم می خواهم که با رعایت کردن و عدم حضور غیرضروری در محیط های شلوغ به خاتمه این فرایند سرعت ببخشند. من از آن افرادی هستم که هرگز نمی توانستم روزی از خانه خارج نشوم، اما الان دو هفته است که خانه را ترک نکرده ام.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روایت احسان حدادی از ابتلایش به کرونا، تعویق المپیک اتفاق بدی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت احسان حدادی از ابتلایش به کرونا، تعویق المپیک اتفاق بدی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید