دومین همایش گردشگری خوراک در تالش برگزار گردید

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، دومین همایش گردشگری خوراک با حضور معاون گردشگری گیلان، فرماندار تالش و مسئولان و متصدیان صنعت گردشگری شهرستان های تالش، رضوانشهر و ماسال روز پنجشنبه 7 شهریور ماه برگزار گردید.

دومین همایش گردشگری خوراک در تالش برگزار گردید

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از مرکز روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان، حمید آذر پور معاون گردشگری گیلان در مورد این همایش گفت: با توجه به استقبال گسترده فعالان و علاقه مندان صنعت گردشگری از اولین همایش علمی گردشگری خوراک لاهیجان و با توجه به ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در شبکه جهانی شهرهای خلاق خوراک دومین همایش گردشگری خوراک در پاسخگویی به نیازهای گردشگران در دانشگاه پیغام نور تالش برگزار گردید.

او با اعلام این نکته که گردشگری خوراک، مفهومی است که در آن غذا انگیزه اصلی سفر به شمار رفته و به عنوان یکی از عناصر فرهنگی استان شناخته می گردد، اضافه کرد: این همایش فرصت مناسبی برای معرفی میراث غذایی شهرستان های تالش ماسال و رضوانشهر است، نظام غذایی به مثابه بخشی از میراث فرهنگی جامعه دارای ظرفیت های متعددی برای مطرح شدن در حوزه گردشگری است.

آذر پور ادامه داد: می توان نظام غذایی را عنصری از میراث فرهنگی اقوام تلقی کرد حال آنکه اقبال گردشگران داخلی و خارجی به تناول غذاهای بومی محلی در این مکان ها افزایش یافته و به تدریج خاستگاه مصرف غذاهای ارگانیک روستایی و دست پخت های سنتی در بین گردشگران پدید آمده است، اما همچنان شاهد آن هستیم که فرصت های پنهان گردشگری غذایی نادیده گرفته می گردد.

او بیان نمود: سفره گیلانی در سه شهر مذکور به علت تنوع و تکثر اقوام و فرهنگ های مختلف دارای ظرفیت های خوبی برای رونق گردشگری در ایام مختلف سال است.

معاون گردشگری گیلان اظهار داشت: تبلیغات و اطلاع رسانی، ایجاد دفاتر دائمی در کشورهای همسایه و هدف، ارائه لوح فشرده، بروشور و فیلم برای معرفی غذاهای گیلانی، گنجاندن برنامه های غذایی در تورهای ورودی توسط دفاتر خدمات مسافرتی و معین تاریخ های معین در فصول بهار و پاییز برای برگزاری همایش ها و تورهای غذایی از دیگر راهکارهای لازم برای جذب گردشگر غذایی است.

او گفت: این همایش در دو بخش سخنرانی علمی و سفره گیلانی در بخش های پیش غذا، غذای اصلی و نوشیدنی های سنتی بومی و محلی با رویکرد نقش غذاهای محلی و بومی در جذب گردشگران داخلی و خارجی با چشم انداز و دستیابی به اهداف گردشگری به وسیله معرفی و فرهنگ غذای آداب پذیرایی با نگرش استفاده از غذاهای محلی ارگانیک که در راستای ارتقای سطح آگاهی نگرش و فرهنگ تغذیه سالم در جامعه برگزار گردید.

منبع: میراث آریا

به "دومین همایش گردشگری خوراک در تالش برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین همایش گردشگری خوراک در تالش برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید