دستگیری باند سارقان مامورنما

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، باند سارقان مأمورنما که از گردشگران خارجی سرقت می کردند در استان مرکزی دستگیر شدند.

دستگیری باند سارقان مامورنما

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از وبلاگ شخصی امیر از اراک، سرهنگ حسن مفخمی شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای باندی که زیرپوشش مامور پلیس بیش از 50 فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجی سرقت می کردند، در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی این استان اطلاع داد.

سرهنگ مفخمی گفت: در چند ماهه گذشته با اعلام گزارشی هایی در مورد وقوع سرقت هایی از زائران و گردشگران خارجی، برنامه ریزی کارآگاهان پلیس آگاهی استان برای دستگیری سارقان شروع شد.

او اضافه نمود: در فرایند تحقیقات کارآگاهان پلیس از مالباختگان، معین شد که سرنشینان یک دستگاه خودرو با لباس و تجهیزات پلیسی، به بهانه بازرسی و آنالیز مدارک، خودروی زائران و گردشگران خارجی را در محورهای مواصلاتی متوقف نموده و وجوه نقد و دیگر اموال و اشیاء با ارزششان را سرقت می نمایند.

  • خاتمه سرنخ هایی از این باند حرفه ای به دست آمد

فرمانده انتظامی استان مرکزی توضیح داد: با توجه به اهمیت موضوع و شروع تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، خاتمه سرنخ هایی از یک باند حرفه ای در این سرقت ها به دست آمد و معین شد که اعضای این باند در این سرقت ها از یک جفت پلاک های سرقتی استفاده می نمایند.

او با بیان تبادل اطلاعاتی پلیس در دیگر استان ها برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند اضافه نمود: با تکمیل و تجمیع اطلاعات، کارآگاهان پلیس دریافتند که اعضای این باند در حال برنامه ریزی سرقتی دیگر در یکی از شهرهای استان مرکزی هستند.

سرهنگ مفخمی اظهار کرد: با مراقبت های شبانه روزی کارآگاهان و در مرحله نخست عملیات پلیس، خاتمه 3 نفر از اعضای این باند در هنگام خروج از شهرستان اراک شناسایی و دستگیر شدند و در بازرسی از خودروی آنان، البسه پلیس و دیگر تجهیزات نظامی کشف شد.

  • دستگیری اعضای باند در عملیاتی غافلگیرانه پلیس

او ادامه داد: با ادامه یافتن تحقیقات پلیس، 5 نفر دیگر از همدستان آن ها هم که در یکی از میهمان پذیرهای شهرستان اراک اقامت داشتند، شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی گفت: اعضای این باند که شامل 6 نفر مرد و 2 خانم و داری سوابق متعدد سرقت هستند در بازپرسی های تخصصی پلیس به 50 فقره سرقت از زائران و گردشگران خارجی در شهرهای مختلف کشور، با عنوان ماموران پلیس اعتراف کردند.

رئیس پلیس استان مرکزی با بیان اینکه تحقیقات پلیس از اعضای این باند سرقت ادامه دارد اضافه نمود: با توجه به احتمال سرقت های دیگر توسط اعضای این باند، با همکاری اطلاعاتی با پلیس دیگر استان های کشور، سوابق اعضای این باند در حال آنالیز است و شهفرایندانی هم که از این طریق از آنان سرقت شده، می توانند به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه و یا با شماره تلفن 08621826013 تماس بگیرند.

منبع: همشهری آنلاین

به "دستگیری باند سارقان مامورنما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری باند سارقان مامورنما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید