دستورالعمل مدیریت نگهداری فضاهای آموزشی و ورزشی ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، وزیر آموزش و پرورش در بخشنامه ای دستورالعمل مدیریت نگهداری و تعمیرات فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی را به ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ابلاغ کرد.

دستورالعمل مدیریت نگهداری فضاهای آموزشی و ورزشی ابلاغ شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در این بخشنامه آمده است: ساختمان های آموزشی از مهم ترین ساختمان های عمومی کشورها محسوب می شوند. با توجه به مساحت زیاد زیربنا و فراوانی این نوع ساختمان ها، نگهداری آن ها ازنظر حفظ سرمایه های ملی حائز اهمیت است.

براساس این بخشنامه، ساخت این گونه ساختمان ها که بخش بزرگی از سرمایه های ملی هر کشوری را به خود اختصاص می دهند همواره موردتوجه مدیران و تصمیم گیرندگان ارشد هر کشور است و نقش مهمی را در برنامه ریزی بودجه های سازمان های مرتبط به عهده دارد، این بناها به عنوان محلی ایمن که آسایش محیطی دانش آموزان را فراهم می کند، نیازمند نگهداری و سرویسهای دوره ای هست تا بتوانند با حفظ کارایی خود نقش مؤثری در چرخه آموزشی کشور ایفا کنند.

طبق این بخشنامه، با این رویکرد و در راستای اجرایی کردن بندهای 2، 3 و 4 فصل مدیریت نگهداری و تعمیر از زیر نظام تأمین فضا، تجهیزات و فناوری سند تحول بنیادین آموزش وپرورش و لزوم نگهداری مناسب از فضاها و تجهیزات آموزشی و نیز کاهش هزینه های تعمیرات، دستورالعمل مدیریت نگهداری و تعمیرات فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی که بر اساس نظرات کارشناسی و مدیریتی وزارت آموزش وپرورش تهیه شده است جهت اجرا ابلاغ شد.

در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: ادارات کل آموزش وپرورش باید نسبت به اجرای سیاست های ذیل اهتمام ویژه ای داشته باشند.

براساس این بخشنامه - ادارات آموزش وپرورش مناطق / نواحی موظفند در زمان انتصاب مدیران مدارس و مراکز آموزشی و تربیتی، ساختمان و تجهیزات موجود را به عنوان املاک و اموال دولتی طی انجام مراحل قانونی و رسمی از مدیر قبلی تحویل گیرند و به مدیر جدید تحویل دهند.

- مسوولیت نگهداری فضاها و تجهیزات آموزشی، تربیتی و ورزشی با وزارت آموزش و پرورش (بهره بردار) است که برای انجام این مأموریت، باید ساز و کارهای لازم (از جمله ساختار اداری، نیروی انسانی، منابع مالی) را با هماهنگی مراجع مربوط تدارک کند.

- مسوولیت تعمیرات جزئی مدارس و فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی و تجهیزات بر عهده ادارات آموزش و پرورش است که برای انجام آن با برون سپاری، از پیمانکاران مورد تأیید سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور استفاده خواهند کرد.

- مسوولیت تعمیرات اساسی مدارس و فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی بر عهده سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است.

- در صورت نیاز، انجام تغییرات اساسی در فضای فیزیکی مدارس و مراکز آموزشی، تربیتی و ورزشی توسط ادارات آموزش و پرورش با موافقت و هماهنگی ادارات نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ها صورت پذیرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "دستورالعمل مدیریت نگهداری فضاهای آموزشی و ورزشی ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل مدیریت نگهداری فضاهای آموزشی و ورزشی ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید