دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به کرونا مبتلا شد

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، خبرنگاران نوشت: روزنامه گاردین گزارش داد دکتر سیروس عسگری که پیشتر به علت شرایط جسمی اش خواستار آزادی از زندان های آمریکا شده بود، در زندان به ویروس کرونا مبتلا شد.

دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به کرونا مبتلا شد

روزنامه گاردین گزارش داد دکتر سیروس عسگری، دانشمند ایرانی که هفته هاست به علت شرایط جسمی اش خواستار آزادی از زندان مهاجران آمریکا شده بود، در زندان به کووید-19 مبتلا شد.

او در ماه مارس (فروردین) درباره شرایط غیرانسانی و غیرقانونی زندان علنا صحبت کرد و به دنبال آن، این هفته به یک بند انفرادی در زندان آیس در لوئیزیانا منتقل شد. وکیل او روز سه شنبه مطلع شد که تست کووید-19 او مثبت شده است.

گاردین نوشت: وضع عسگری واکنش بین المللی را در پی داشته است، زیرا او از قبل درباره نگرانی هایش از گسترش کووید-19 در بازداشتگاه شلوغ آیس صحبت کرده بود. وزارت خارجه ایران اخیرا خواستار آزادی او شده بود.

دکتر عسگری، دانش آموخته رشته مهندسی و علوم مواد و استاد دانشگاه شریف، در ماه نوامبر به اتهام سرقت اطلاعات محرمانه تجاری مربوط به فعالیت خود در دانشگاه اوهایو متهم شد، اما پس از مدتی از این اتهام تبرئه شد. با این وجود، آمریکا اجازه آزادی موقت او برای دیدار با خانواده اش را نمی دهد.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به کرونا مبتلا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به کرونا مبتلا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید