خوراکی هایی که برای کاهش کلسترول بسیار مفیدند

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، این روز ها به علت زندگی شهری و کم تحرک، بسیاری از افراد با مشکلاتی مثل فشار خون یا کلسترول بالا رو به رو می شوند. برای کنترل این مشکل راهکار هایی وجود دارد که یکی از این راهکار ها مصرف سبزیجات است.

خوراکی هایی که برای کاهش کلسترول بسیار مفیدند

به گزارش، برخی سبزیجات می توانند در کاهش کلسترول بسیار مفید باشند که در ادامه به سه مورد از این خوراکی ها اشاره می کنیم:

رنگ قرمز تربچه به دلیل آنتوسیانین ها برای کنترل کلسترول بسیار مفید است، این ماده شامل گروهی از ترکیبات فیتوشیمیایی است که چربی را سوزانده و التهاب، مقاومت به انسولین و کلسترول بد را کاهش می دهد. در یک مطالعه ژاپنی معین شد موش هایی که به مدت سه هفته از تربچه تغذیه شده اند، کاهش سطح کلسترول بد و انسولین و افزایش کلسترول خوب را نشان دادند.

پیاز ها قهرمانانی هستند که از سلامت قلب و عروق دفاع می کنند. به لطف ترکیبات بیولوژیکی حاوی گوگرد، استفاده از پیاز قرمز می توانند به کاهش کلسترول کمک کرده و به حفظ سطح فشار خون سالم کمک کنند. طبق مطالعه ای که در مجله بریتانیایی تغذیه بریتانیا منتشر شده است، پیاز با کاهش سنتز بدن شما از ترکیب و همچنین افزایش تبدیل کلسترول به اسید های صفراوی ممکن است کلسترول را کاهش دهد. پیاز ها را می توان تقریباً در هر چیزی ریخت، فقط مطمئن شوید که ابتدا آن ها را گرم کنید. در همین مطالعه معین شد که پیاز های با گرما نسبت به پیاز خام در کاهش کلسترول مؤثر هستند.

از این میوه بی نظیر غافل نشوید. مرکبات می توانند از کنترل فشار خون بالا تا کاهش چین و چروک پوست را تحت تاثیر قرار دهند. اما فواید گریپ فروت به همین جا ختم نمی شود. محققان دانشگاه فلوریدا دریافتند که پکتین گریپ فروت می تواند کلسترول کلی بدن را کاهش داده و نسبت LDL به کلسترول HDL را کاهش دهد.

منبع: انتخاب

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خوراکی هایی که برای کاهش کلسترول بسیار مفیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی هایی که برای کاهش کلسترول بسیار مفیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید