خبرنگاران کشف یک پهپاد در مرز عراق با سوریه و انهدام مخفیگاه های داعش

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، بغداد - خبرنگاران- دستگاه های امنیتی عراق از کشف و ضبط یک فروند پهپاد در مرز سوریه، انهدام مخفیگاه های بقایای گروه تروریستی داعش و کشف و انهدام سلاح ها و مواد منفجره این گروه خبر دادند.

خبرنگاران کشف یک پهپاد در مرز عراق با سوریه و انهدام مخفیگاه های داعش

به گزارش وبلاگ شخصی امیر به نقل از رسانه های عراقی، فرماندهی پلیس فدرال عراق روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که نیروهای امنیتی و واحد واکنش سریع در عملیات جست وجو و بازرسی نوار مرزی با سوریه یک فروند پهپاد و 2 فروند راکت را کشف و ضبط کردند.

همزمان یک منبع امنیتی عراقی گفت که سه مخفیگاه بقایای گروه تروریستی داعش در صحرای استان الانبار در غرب این کشور منهدم و مقادیری سلاح کشف شد.

وی اضافه کرد: نیروهای امنیتی این سه مخفیگاه را در مناطق صحرایی بین دو بخش حدیثه و راوه کشف و منهدم کردند.

ستاد اطلاع رسانی امنیتی عراق نیز در بیانیه خود گفت: نیروهای امنیتی در بازرسی روستای الجزرونیه در استان نینوا 12 راکت و نارنجک کشف و آنها را تحت کنترل منفجر کردند.

براساس این بیانیه، فرماندهی ستاد عملیات سامرا نیز از تجسس منطقه تحت ماموریت این فرماندهی و فرماندهی ستاد عملیات الانبار و کشف 2 بمب برجای مانده از داعش و منهدم کردن آنها اطلاع داد.

یک خودروی برجای مانده از عناصر داعش نیز در استان الانبار کشف و منهدم شد.

افزایش تحرکات تروریست ها در برهه اخیر باعث شد تا نیروهای مسلح عراق بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور اضافه کرده و در طول سه هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به جانشین خلیفه و والی عراق در این گروه را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاه های آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

عراق در سال 2017 میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را گفت، اما عناصر و هسته های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در بعضی مناطق استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی کوشش می نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کشف یک پهپاد در مرز عراق با سوریه و انهدام مخفیگاه های داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشف یک پهپاد در مرز عراق با سوریه و انهدام مخفیگاه های داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید