خبرنگاران هشدار در خصوص آتش سوزی جنگل و مراتع استان اردبیل

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، اردبیل- خبرنگاران - اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل ضمن هشدار نسبت به احتمال آتش سوزی جنگل ها، مراتع و مزارع کشاورزی استان به دستگاه های امدادی برای پیشگیری و مقابله با هرگونه حادثه ای اعلام آماده باش داد.

خبرنگاران هشدار در خصوص آتش سوزی جنگل و مراتع استان اردبیل

این اداره کل چهارشنبه شب همچنین شهروندان استان و گردشگران را به رعایت موارد ایمنی به هنگام حضور در مناطق جنگلی، مراتع و گردشگاه ها توصیه کرد.

اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل از شهروندان و مسافران خواست تا از روشن کردن آتش در داخل جنگل و مراتع اجتناب نموده و در مواقع ضروری از سطوح بدون پوشش گیاهی استفاده و اجاق را با سنگ محصور نمایند.

همچنین شهروندان و مسافران پس از استفاده از آتش نسبت به خاموش شدن آن مطمئن شده و هیچ گاه خاکستر اجاق و منقل را بدون اطمینان از خاموش شدن کامل آن در جنگل و مراتع رها ننمایند.

بر اساس توصیه این اداره کل، مسافران و گردشگران از انداختن ته سیگار یا چوب کبریت استفاده شده در طبیعت و مکان های مستعد آتش سوزی خودداری نموده و از آتش و مشعل به عنوان منبع روشنایی در جنگل ها و مراتع بویژه در هنگام پیاده روی شبانه استفاده ننمایند.

خودداری از حرکات نمایشی ، تفریحی و بازی بچه ها با آتش در مناطق جنگلی و مرتعی، اجتناب از رهاسازی مواد شیشه ای و اشیای مشابه در داخل جنگل و مراتع ، خودداری کشاورزان از سوزاندن بقایای محصولات کشاورزی در مزارع و عدم توقف خودرو با موتور داغ در مناطق مستعد آتش سوزی از دیگر توصیه های اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل به مسافران و گردشگران می باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هشدار در خصوص آتش سوزی جنگل و مراتع استان اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشدار در خصوص آتش سوزی جنگل و مراتع استان اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید