خبرنگاران نیروهای مورد حمایت امارات در جنوب یمن اعلام خودمختاری کردند

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، تهران- خبرنگاران- شورای انتقالی جنوب یمن که از حمایت امارات متحده عربی برخوردار است، در استان های جنوبی یمن حکومت خودمختار اعلام نمود.

خبرنگاران نیروهای مورد حمایت امارات در جنوب یمن اعلام خودمختاری کردند

به گزارش شبکه خبری المیادین، این شورا ضمن اعلام خودمختاری در عدن و دیگر استان های جنوبی یمن، اعلام نمود که شرایط فوق العاده از شنبه شب به مرحله اجرا گذاشته شده است.

اقدام شورای انتقالی جنوب یمن در پی ادامه اختلاف با دولت عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن است که از سوی عربستان حمایت می گردد.

شورای انتقالی جنوب یمن پیش از این به مقامات دولت مستعفی اجازه برگزاری جلسات و نشست در شهر عدن را نداده بود، مسأله ای که دولت منصور هادی آن را کوشش امارات برای به شکست کشاندن توافق ریاض تفسیر کرد.

این شورا هفته گذشته نیز بیان کرد، وقوع جنگ با نیروهای مورد حمایت سعودی بسیار نزدیک شده و ما در حال دورشدن از رسیدن به یک توافق سیاسی پایدار هستیم.

شورای انتقالی جنوب یمن در سال 2017 پس از برکناری عیدروس الزبیدی استاندار پیشین عدن با حمایت ابوظبی تشکیل و هدف آن استقلال مجدد بخش جنوبی یمن اعلام شد.

ائتلاف کشورهای عربی به سرکردگی عربستان از 26 مارس2015 (فروردین 94) به بهانه بازگرداندن منصور هادی به قدرت یمن را هدف حمله های خود قرار داده اند. این در حالی است که پس از گذشت بیش از پنج سال از این جنگ، ائتلاف سعودی هیچ دستاوردی در یمن کسب نکرده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نیروهای مورد حمایت امارات در جنوب یمن اعلام خودمختاری کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نیروهای مورد حمایت امارات در جنوب یمن اعلام خودمختاری کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید