خبرنگاران تامین 122 هزار وسیله کمک توانبخشی معلولان از سوی بهزیستی در سال 99

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، تهران - خبرنگاران - مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور گفت: طی سال گذشته 2685 مورد کمک به بچه ها ناشنوا برای کاشت حلزون صورت پذیرفت و همچنین 122 هزار وسیله کمک توانبخشی برای معلولان تامین شد.

خبرنگاران تامین 122 هزار وسیله کمک توانبخشی معلولان از سوی بهزیستی در سال 99

به گزارش روز یکشنبه وبلاگ شخصی امیر از سازمان بهزیستی، فریبا بریمانی در تبیین و تشریح مهمترین اقدامات سال 99 گفت: مجموعا حدود 1400 مرکز روزانه و حرفه آموزی کارگاه تولیدی حمایتی داریم که به 55 هزار نفر از معلولان خدمات خدمات آموزشی و توانبخشی ارائه می کنند که از این تعداد 48 هزار نفر از یارانه سهم بهزیستی برخوردار هستند.

وی اضافه نمود: 17 مرکز پشتیبانی شغلی داریم که 710 نفر از افراد دارای معلولیت را درخصوص کاریابی و ارائه خدمات کمک می کنند.

بریمانی با بیان اینکه سال گذشته به 15 هزار و 700 نفر خدمت ارائه کردیم، شرح داد: در تامین وسائل بهداشتی معلولان ضایعه نخاعی و بسترگراها 44 هزار و 500 نفر تحت پوشش قرار می دهیم که سال 99، 27 هزار نفر از افراد ضایعه نخاعی و 17 هزار و 500 نفر بسترگرا بودند که میانگین 180 هزار تومان را ماهانه دریافت کردند.

وی با بیان اینکه در برنامه غربالگری تشخیص اختلال طیف اوتیسم 189 مورد به مراکز معرفی شدند تا خدمات آموزشی و توانبخشی دریافت کنند، گفت: سال گذشته 21 هزار وسیله کمکی و اندام مصنوعی برای افراد دارای معلولیت تامین شد؛ همچنین 2685 مورد کمک به بچه ها ناشنوا برای کاشت حلزون صورت پذیرفت.

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت ها در زمینه هنردرمانی، ادامه داد: 1533 مرکز مجموعا تحت پوشش بهزیستی هستند که 3200 کارشناس هنردرمانی را به مخاطبان خود ارائه می دهند این در حالیست که چهار جشنواره تئاتر معلولان سال گذشته به صورت مجازی برگزار شد و یک نمایشگاه کشوری نقاشی معلولان هم به صورت آنلاین برگزار کردیم.

وی درخصوص تامین وسائل کمک توانبخشی افراد دارای معلولیت، یادآور شد: توانستیم 122 هزار وسیله کمک توانبخشی سال گذشته تامین و یا هزینه آن را به افراد دارای معلولیت تقدیم کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران تامین 122 هزار وسیله کمک توانبخشی معلولان از سوی بهزیستی در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تامین 122 هزار وسیله کمک توانبخشی معلولان از سوی بهزیستی در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید