خبرنگاران برخورداری 100 روستای دیگر گیلان از گاز طبیعی تا خاتمه سال جاری

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، رشت - خبرنگاران - استاندار گیلان با تاکید بر اینکه به تکمیل فرایند گازرسانی در روستاها اهتمام جدی داریم، گفت: بر اساس برنامه های تدوین شده تا خاتمه سال 100 روستای دیگر استان از گاز طبیعی برخوردار می شوند.

خبرنگاران برخورداری 100 روستای دیگر گیلان از گاز طبیعی تا خاتمه سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع پنجشنبه شب در حاشیه بازدید از پروژه گازرسانی به خوشه سجیران شهرستان رودسر، خدمت رسانی به آحاد مردم از جمله روستانشینان بعنوان قشر مولد جامعه را از مهمترین اهداف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: طی چهار دهه اخیر در عرصه عمران، آبادانی و خدمات رسانی به ویژه در حوزه آب، برق، گاز و ارتباطات اقدامات ارزشمندی انجام شده و استان گیلان در بسیاری از شاخص ها از متوسط کشوری نیز بالاتر است.

زارع با اشاره به شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناطقی از گیلان و ضرورت بهره گیری از گاز طبیعی برای زندگی بهتر شهروندان بیان داشت: دولت در برنامه های خود به این شاخص مهم توجه جدی داشته است.

وی با بیان اینکه روستاهایی از شهرستان رودسر در شمار مناطق هدفگذاری شده قرار دارند، توضیح داد: بر اساس وعده مدیر عامل شرکت گاز استان و همچنین تعهد پیمانکار پروژه تا پیش از شروع فصل سرما تعدادی از روستاهای این به شبکه سراسری انتقال گاز متصل می شوند.

استاندار گیلان با اشاره به لزوم برخورداری از نعمت گاز برای سهولت بخشی به جریان زندگی در روستاها اضافه نمود: باید توجه کنیم گازرسانی به مناطق کوهستانی به سبب سخت گذر بودن راستا و پراکندگی سکونت در روستاهای این نواحی هزینه بیشتری نسبت به دشت و جلگه دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با یادآوری ملاقات خود با وزیر نفت طی هفته های اخیر گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که در این ملاقات بر آن تاکید داشتم؛ قرار دریافت پروژه های تکمیل عملیات گازرسانی به روستاهای به جامانده از منطقه اشکورات رودسر و سایر مناطق کوهستانی استان در برنامه های سال 1400 بود که قول های مساعدی در این خصوص اخذ شد و شرکت گاز گیلان هم پیگیر اجرای آن است.

پروژه گازرسانی به خوشه سجیران شهرستان رودسر مشتمل بر 22 روستاست که عملیات اجرایی آن از تیرماه سال گذشته شروع شده و هم اکنون 47درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شرکت گاز گیلان در حال حاضر افزون بر یک میلیون و 110 هزار مشترک شهری و روستایی را تحت پوشش دارد. در زمان کنونی دو هزار و 35 روستای استان با میزان برخورداری 95 و سه دهم درصد دارای گاز هستند. میزان برخورداری مناطق شهری استان از گاز نیز 99 و 97 صدم درصد است.

استان گیلان در مجموع دارای 16 شهرستان و 52 شهر و افزون بر دو هزار و. 500 روستاست.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران برخورداری 100 روستای دیگر گیلان از گاز طبیعی تا خاتمه سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برخورداری 100 روستای دیگر گیلان از گاز طبیعی تا خاتمه سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید