حنیف اتمر: افغانستان تفاوتی بین تروریست خوب و بد قائل نیست

به گزارش وبلاگ شخصی امیر، در حالی که افغانستان همیشه از پاکستان خواسته تا رفتار دوگانه ای در رابطه با تروریسم نداشته باشد، سرپرست وزارت خارجه افغانستان در تماس با همتای پاکستانی اش بار دیگر گفت که افغانستان تفاوتی بین تروریست ها نمی گذارد.

حنیف اتمر: افغانستان تفاوتی بین تروریست خوب و بد قائل نیست

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ شخصی امیر ، حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان در تماس تلفنی با شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان درباره مسائل مختلف از جمله مسائل پناهندگان و بازرگانان افغان، توسعه روابط تجاری، فرایند صلح افغانستان و کشورهای منطقه گفت وگو کردند.

براساس بیانیه وزارت خارجه افغانستان، اتمر در این ملاقات توضیح داد که مقامات کابل، تروریست ها را به خوب و بد تفکیک نمی نمایند.

وی اظهار داشت: نتیجه تحقیقات درباره اسلم فاروقی سرکرده شاخه خوراسان داعش که اخیراً در افغانستان بازداشت شده را با اسلام آباد به اشتراک می گذارد.

اتمر پیش از این زمانی که مشاور شورای امنیت ملی افغانستان بود خطاب به اسلام آباد گفته بود: تفکیک خوب و بد تروریسم بایدمتوقف گردد، گروه های تروریستی مستقر در پاکستان علاوه بر افغانستان سایر کشورهای منطقه را نیز تهدید می نمایند.

این در حالی است که چندی پیش پاکستان از افغانستان خواسته بود تا فاروقی را برای انجام تحقیقات به اسلام آباد تحویل دهد.

وزارت خارجه پاکستان نیز درباره این تماس نوشت که دو طرف درباره آخرین تحولات فرایند صلح افغانستان گفت وگو کردند و قریشی تاکید نمود که توافق آمریکا و طالبان برای رهبران افغان فرصتی تاریخی است تا با یکدیگر برای رسیدن به یک افغانستان صلح آمیز و باثبات کوشش نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حنیف اتمر: افغانستان تفاوتی بین تروریست خوب و بد قائل نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حنیف اتمر: افغانستان تفاوتی بین تروریست خوب و بد قائل نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید